حمیدرضا عمادی٬ سردبیر ارشد پرس تی‌وی به دلیل متهم شدن به آزار جنسی یکی از مجریان این شبکه از کار تعلیق شد.شینا شیرانی٬ مجری سابق شبکه پرس تی‌وی با انتشار فایل صوتی مکالمه تلفنی‌‌اش با حمیدرضا عمادی می‌گوید که مدیرش با درخواست رابطه جنسی او را مورد آزار قرار داده است. او در مصاحبه با روزآنلاین با اشاره به اینکه قبلا هم از سوی حمیدرضا عمادی مورد آزار جنسی قرار گرفته٬ می‌گوید که انتشار این فایل صوتی و مصاحبه ویدیویی٬ در راستای مسوولیت او برای دفاع از حقوق خودش بوده است.
‍‍پرس تی‌وی با «سناریوسازی‌» عنوان کردن٬ سخنان شیرانی٬‌اعلام کرده که تا مشخص شدن نتایج تحقیقات در این زمینه٬‌حمیدرضا عمادی و فرد دیگری به نام «سیف» که در مکالمه تلفنی و مصاحبه ویدیویی شینا شیرانی متهم به آزار جنسی او شده٬‌از کار معلق خواهند شد.

12662033_1248194775195958_8139894846044041299_n
روابط عمومی ‍پرس تی‌وی در عین حال ادعا کرده است که «انتشار این فایل صوتی با مباشرت افراد مخالف نظام و بهره برداری سیاسی و بدون طرح شکایت به مراجع متعدد قانونی در داخل کشور مشکوک است.»
حمیدرضا عمادی از اسفند ۱۳۹۱ به دلیل انجام مصاحبه با مازیار بهاری، روزنامه‌نگار در داخل زندان اوین و تحت فشار بازجویان و نیز پخش آن مصاحبه، در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفته است. او همچنین به‌عنوان مدیر اتاق خبر شبکه تلویزیونی پرس تی وی، در تهیه و پخش اعترافات اجباری گروه‌های مختلفی از بازداشت‌شدگان از جمله روزنامه‌نگاران، فعالان سیاسی، کرد و عرب و … مسئول است. تحریم‌های حقوق بشری علیه مقامات و موسسات ایرانی، ضوابط محدودکننده‌ای هستند که شامل ممنوعیت سفر به کشورهای عضو این اتحادیه و بلوکه کردن دارایی های فرد یا نهادی می شوند که در نقض شدید حقوق بشر در ایران دست داشته است.
با وجود اعلام شکایت عمادی از اتحادیه ارو‍پا به دلیل قرار گرفتن در تحریم‌های حقوق بشری٬ دادگاه عدالت اروپا در آذر ماه جاری این شکایت را به دلیل مسئولیت او در پخش اعترافات اجباری زندانیان سیاسی و نقض جدی حقوق بشر رد کرد.
مصاحبه شینا شیرانی با روز آنلاین درباره آزار جنسی از سوی حمیدرضا عمادی

پرونده ناقض حقوق بشر: حمیدرضا عمادی 

دادگاه عدالت اروپا مدیران صدا و سیما را به دلیل نقض حقوق بشر محکوم کرد

توضیح پرس تی‌وی درباره انتشار یک فایل صوتی 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)