تا امروز شاعر ترانه «افسار» در سریال شهرزاد به اشتباه شهریار معرفی شده بود. حالا اردلان سرفراز می‌گوید ترانه «برخیز» که در این سریال به نام سایه منتشر شده، ترانه اوست که همه ما پیشتر به نام محتاج با آهنگ و تنظیمی متفاوت از ابی شنیده‌ایم.
اردلان سرفراز شاعر و ترانه‌سرای معاصر در اطلاعیه‌ای نسبت به سرقت یکی دیگر از آثارش در سریال شهرزاد اعتراض کرده است. متن اطلاعیه وی را در پی می‌خوانید:

ob7fu0hdvwfpy3phojsd
یاران و همراهان همیشگی
در ایران، آقایی بنام سینا سرلک، بدون اطلاع و اجازه من، غزل “برخیز که غیر از تو، تو را دادرسی نیست” را که هم در کتاب من (از ریشه تا همیشه) چاپ شده و هم آقای ابراهیم حامدی (ابی) با آهنگ آقای زلاند، بنام (محتاج) خوانده است، را بازخوانی کرده و و در سریالی بنام شهرزاد، بی اجازه و به غلط با نام استاد سایه، پخش شده است. امروز آگاه شدم که وزارت ارشاد که خود به این غزل در کتاب (از ریشه تا همیشه) بنام من مجوز داده (حدود ١٢سال پیش)، دوباره بنام آن استاد بزرگوار به این غزل، بدون تحقیق و مطالعه، مجوز داده است! در این جنگل بی‌قانون و مملکت بی در و دروازه‌ای که برای ما ساخته‌اند، ویدیوی این ترانه را نیز در فضای مجازی و رسانه‌های اجتماعی، پخش و نام شاعر را استاد هوشنگ ابتهاج ذکر کرده!
برای اطلاع عموم اعلام می‌کنم! که این سرقت و سرقت‌های مشابه، از نظر اخلاقی، انسانی و قانون حقوق هنرمندان، خلاف است، و وکیل من در ایران، در صدد پی‌گیری “قانونی” این “بی‌قانونی” و سوء استفاده است.
ضمن سپاس از هم‌وطنان و هم‌زبانانم، تقاضا می‌کنم که اجازه ندهند از رسانه‌های اجتماعی مورد استفاده‌شان در راستای سودجویی غیرقانونی و غیراخلاقی استفاده شود.

اردلان سرفراز
شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
Saturday 30 January 2016

آفیش تبلیغاتی ترانه مسروقه در سریال شهرزاد
Shahrzad_Sina_Sarlak
متن ترانه منتشر شده در کتاب از ریشه تا همیشه چاپ انتشارات ورجاوند در ایران
Mohtaj_Ardalan_Sarfaraz

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)