ارتش ترکیه به جنگ بی رحمانه علیه کردهای ترکیه دست زده و به شهرهای دیاربکر، سور، جیزره، سلوپی، بوتان و نسبیین حمله برده است. ارتش خانه مردم در این شهرها را به توپ می بندد و تخریب می کند. براثر حملات ارتش ترکیه در روزهای گذشته، عده زیادی از کردها کشته شده اند. دولت ترکیه در این شهرها مقررات منع رفت و آمد را برقرار کرده است.

به نوشته مطبوعات روزی نیست که در کردستان ترکیه زنان، کودکان و سالخوردگان کشته نشوند. زنان کرد در مبارزه علیه دولت سرکوبگر ترکیه در صف مقدم قرار دارند. ارتش به آن ها حمله می برد و زنان و کودکان را قتل‌عام می‌کند. در ماه های گذشته بیش از ۵۰ کودک کشته شده‌اند.

دولت ترکیه به جای پاسخ مثبت به مطالبات برحق کردها، با حملات وحشیانه می خواهد مقاومت آن ها را در هم شکند. اولین بار نیست ارتش ترکیه به شهرها و روستاهای کردستان یورش می آورد و با ایجاد جو رعب و وحشت و میلیتاریزه کردن منطقه، تلاش می کند کردها را به تسلیم وادار سازد. ولی دولت ترکیه هربار با مقاومت سرسختانه کردها روبرو شده و ناکام مانده  است.

در برخی کشورها، کردها و نیروهای آزادیخواه علیه کشتار دولت ترکیه به اعتراض برخاسته اند. در شهرهای کردستان ایران علیه خشونت و سرکوب دولت ترکیه در حق مردم شهرهای جیزره، سور، دیاربکر و سایر شهرهای کردنشین ترکیه، تظاهرات برگزار گردید. همزمان با راهپیمائی در شهرهای کردستان در مقابل سفارت ترکیه در تهران نیز تجمع برگزار شد. در ترکیه هم حدود دو هزار نفر از هواداران احزاب کرد ترکیه به سوی شهر جنگ زده «جیزره» راهپیمایی کردند. تاسف بار است که جامعه جهانی نسبت به کشتار کردها توسط دولت ترکیه، سکوت اختیار کرده است.

ما کشتار کردها توسط دولت و ارتش ترکیه را محکوم می کنیم. مسئله کرد راه حل نظامی ندارد. اردوغان با دستگیری روزنامه نگاران آزادیخواه، با بستن روزنامه های منتقد و پیگردهای نیروهای چپ و قتل عام زنان، کودکان، سالخوردگان و جوانان کرد قادر نخواهد شد که صدای اعتراض منتقدین و مخالفین را خاموش سازد و مقاومت کردها را درهم شکند. مسئله کرد تنها با رعایت آتش بس بین دولت و پ.کا.کا، برقراری صلح و تامین حقوق و مطالبات کردها قابل حل است. راه حلی که حزب دمکراتیک خلق های ترکیه پی می گیرد.

هیئت سیاسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)

۴ دی ١٣٩۴ (٢۵ دسامبر ٢٠١۵)

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)