همین الان که دارم این مطلب را می نویسم در مناطق ده و یازده پاریس درگیری در جریان است. اتفاقی وحشتناک که در تاریخ فرانسه بی بدیل است.
چند وقت پیش در مطلبی نوشته بودم که با توجه به گزارش ادیان تعداد مسلمانان و مسیحیان در ۲۰۳۰ میلادی برابر خواهند شد و توصیه کرده بودم که برای داشتن امنیت نیازمند بازنگری در سیاست های خودشان هستند، که اگر این کار را انجام ندهند ناامنی گسترش خواهد یافت.
حال با اتفاقات وحشتناک امشب پاریس باید سیاست های غرب در مواجهه با مسلمانان بررسی شود تا به ریشه اینگونه اتفاقات برسیم. در خاورمیانه هر روز شاهد کشته شدن آدم های بیگناه هستیم. دولت های غربی برای رسیدن به منافع بیشتر از حمایت گروه های تروریستی ابایی ندارند،باعث ایجاد ناامنی می شوند و حال این حمایت بعضی از شرکای غربی از گروه های تروریستی در بوجود آمدن این حادثه وحشتناک بی تاثیر نیست. به نظرم اگر واقعا می خواهیم از این حادثه درس بگیریم آن مردم اروپا و آمریکا هستند که باید جلوی دولتمردانشان را بگیرند.
آن چیزی که مشخص است پایگاه این گروه های تروریستی مناطقی ست که از رفاه و پیشرفت زیادی برخوردار نیستند و این گروهها با استفاده از فقر و نیاز و نشان دادن تبعیض باعث جذب افراد زیادی می شوند و پول ،اسلحه و امکانات کشورهای مترقی باعث جان گرفتن این گروهها می شوند.
پس تنها راه حل داشتن دنیایی آرام و سرشار از امنیت و رفاه تجدید نظر در سیاست هاست.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com