در شهر مشهد، جنایت‌های اطلاعات سپاه در بازداشتگاه مخوفی که بنوعی کهریزک مشهد می‌باشد، انجام می‌شود. این مکان دارای اتاقهای شکنجه و سلولهای انفرادی زیادی می‌باشد. بسیاری از افرادی که توسط اطلاعات سپاه پاسداران در مشهد دستگیر می‌شوند، در آنجا نگهداری و شکنجه می‌شوند.
zendan mashhad
این بازداشتگاه مخفی و مخوف، داخل پادگان شهید برونسی در بلوار وکیل آباد قرار دارد.

در زیر اسامی تعدادی از عزیزانی که بدلیل فعالیتهای سیاسی، مسیحی یا بهایی در این بازداشتگاه مخوف زندانی مدت‌ها در انفرادی و زیر شکنجه بوده‌اند، ذکر شده است.

محمدتوانا، هادی ناطقی نیا، یاسررمضانی و پدرش (۸۹)
بهرنگ محسنی، فرزاد، فرنود و حسین محمدزاده و مجید مجیدی، از جمله بازداشت شدگان شرکت آچیلان در سال ۸۹
حامد وفایی، شهروز روحی، سید رضا موسوی، حمید سرشار، مسعود دهقان، مصطفی سرکش، مسعود دین پناه، فرهاد سلطان احمدی، علی قانعی، حسین محمد‌زاده (۹۰)
مجید مجیدی، وحید زردی، احسان بهروز (۹۱)
منوچهر خلوصی (۹۲) و ساقی فدایی، می‌ خلوصی، شایان تفضلی، دری امری (شهروندان بهایی) (۹۳)

اخبار اکثر این دستگیری‌ها در سایت‌های مختلف از جمله هرانا ذکر شده است.

بسیاری از عزیزان دیگر هم در این لیست هستند که بدلیل حفظ امنیت آن‌ها و خانواده‌هایشان، نام برده نشده‌اند.

بسیاری از این عزیزان بیش از چندین ماه در مکان نامعلومی بازداشت و تحت شدید‌ترین شکنجه‌ها بوده‌اند. این مکان نامعلوم و شوم، در انتهای بلوار وکیل آباد مشهد (داخل پادگان شهید برونسی) می‌باشد.

zandan mashhad 1

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com