عدالت برای ایران: مراسم رونمایی از کتاب جنسیت X، در برنامه ای با عنوان “تجربه زیست همجنسگرایان و فراجنسیتی‌های ایرانی”، روز پنجشنبه ۱۳ آگوست در لندن برگزار خواهد شد.

در این برنامه جکی لوییس، از اعضای سابق هیئت مدیره ایلگا (ILGA)، سازمان بین‌المللی همجنسگرایان، پروفسور ژانت آفاری، استاد دانشگاه سانتاباربارا، دکتر هایده مغیثی، استاد دانشگاه یورک کانادا، شادی امین، از شبکه لزبین‌ها و ترنس‌جندرهای ایرانی (۶رنگ)، رها بحرینی، نویسنده “هویت‌های پزشکینه شده، بدن‌های جراحت‌دیده” ، و شادی صدر، مدیر اجرایی سازمان عدالت برای ایران سخنرانی خواهند داشت. همچنین نمایش فیلم “روایت آکان” و موسیقی ایرانی با اجرای ایمان بشری (پیانو) و رجا محمدی (ویلون) بخش‌های دیگر این برنامه خواهند بود.

جنسیت X، که شادی امین آن را به رشته تحریر درآورده است، یکی از نتایج تحقیق “نه به تغییر جنسیت تحمیلی” است که در یک دوره سه ساله و با مصاحبه عمیق با ۱۰۵ تن از اعضای جامعه اقلیت‌های جنسی ایرانی در ایران، ترکیه و سایر کشورها انجام شده است. این کتاب، برای نخستین بار، روایتی از درون خود جامعه ال‌جی‌بی‌تی است که تجربه عینی روزمره زندگی نویسنده و همکاران او در ایران را با تحقیقی جامع گره می‌زند و آن را در یک بستر تئوریک عرضه می‌کند. در این کتاب، نویسنده از نظریات جودیت باتلر و میشل فوکو برای تبیین چالش‌های روزمره زندگی در جامعه‌ای عمیقا دوجنس‌گونه بهره گرفته است. در عین حال، اصول حقوق بین‌الملل، برای روشن کردن این‌که چگونه حقوق اولیه همجنس‌گرایان و ترنس‌جندرها در ایران نقض می‌شود به دقت بررسی و قوانین ایران با آن محک زده شده است.

مراسم رونمایی از کتاب جنسیت X از ساعت ۶ و نیم عصر روز ۱۳ آگوست در رودلف اشتاینر هاوس لندن برگزار خواهد شد و ورود برای همگان آزاد و رایگان خواهد بود. روزنامه‌نگاران نیز در صورت تمایل برای تهیه گزارش از برنامه و دریافت اطلاعات بیشتر می توانند با ایمیل عدالت برای ایران به نشانی info@justiceforiran.org تماس بگیرند.

نشانی محل برگزاری:
Rudolf Steiner House, 35 Park Rd
London NW1 6XT
نزدیک به ایستگاه متروی Baker Street

Jensiat-X-Flyer-FA

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)