0df29474e46b792f670f6a706700706aدادگاهی در جمهوری آذربایجان روز شنبه اعلام کرد که محاکمه خدیجه اسماعیلووا روزنامه‌نگار تحقیقی زندانی در آن کشور از ماه آینده میلادی آغاز خواهد شد.

به گزارش روزنامه گاردین ، خانم اسماعیلووا که از ماه دسامبر تاکنون زندانی است، در مورد اتهام فسادی که گویا خانواده الهام علی اف رئیس جمهوری در آن درگیر بوده، گزارش‌هایی منتشر کرده است.

دادگاه در جلسه مقاماتی خود در روز جمعه گفت، محاکمه خانم اسماعیلووا به اتهاماتی از جمله «فرار مالیاتی و تحریک همکار خود به خودکشی»، روز هفتم ماه اوت (۱۶ مرداد ماه) آغاز خواهد شد.

سازمان‌ها و فعالان حقوق بشری، دستگیری این روزنامه‌نگار آذربایجانی را به عنوان تلاشی برای ساکت کردن گزارشگران مستقل و سرکوب ناراضیان، محکوم کرده‌اند.

وضعیت حقوق بشر در جمهوری آذریایجان در ماه ژوئن در جریان رقابت‌های ورزشی اروپا زیرذره بین نهادهای بین المللی قرار گرفته است. در نخستین روز آن مسابقات، نامه‌ای از خدیجه اسماعیلووا منتشر شد که در آن گفته شده بود «اوضاع کشور هرگز از این بدتر نبوده است.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com