علی معزی زندانی سیاسی ندامتگاه مرکزی کرج ١۴ اردیبهشت ساعت ۶:٣٠ صبح به دادگاه کرج شعبه ١ به ریاست “قاضی آصف حسینی” فراخوانده شد تا به پرونده جدید وی به اتهام ارتباط با گروههای معاند، اقدام علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام رسیدگی شود.

Ali-Moeezi
علی معزی از رفتن به دادگاه خودداری کرد ولی ماموران زندان گفتند:” قاضی آصف حسینی دستور داده اند به هر طریقی تو را به دادگاه ببریم.” و این دستور منجربه ضرب و شتم آقای علی معزی شد تا جاییکه به شکستن سر ایشان انجامید و به بهداری منتقل شدند و پس از باند پیچی و مداوای سطحی دست و پای ایشان را به زور به زنجیر بستند و به دادگاه منتقل کردند، ایشان را ساعت ٣:٣٠ به زندان برگرداندند در حالیکه در این مدت از خوردن و حتی رفتن به دستشویی با توجه به وضعیت حاد جسمی وی خودداری شده بود.
در جلسه دادگاه آقای معزی در مقابل قاضی هیچ صحبت و دفاعی از خود نکردند و از رفتن به دفتر دادگاه برای آگاهی از نتیجه پرونده امتناع کردند.
علی معزی که سابقه بازداشت و زندان در دهه ۶۰ را نیز دارد در پاییز ۸۷ دستگیر و به دو سال حبس تعزیری و سه سال حبس تعلیقی محکوم شده بود که پس از تحمل دو سال حبس در زندان رجایی شهر و آزادی از زندان، مجددا در ۲۲ خرداد ماه سال ۹۰ به دلیل شرکت در مراسم مربوط به علی صارمی از زندانیان سیاسی اعدام شده بازداشت شد.
نامبرده سپس بصورت غیابی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به اتهام هواداری از مجاهدین خلق به یک سال حبس تعزیری محکوم شد که با احتساب محکومیت ۳ سال حبس تعلیقی در پرونده قبلی، وی باید مدت ۴ سال را در زندان بسر می برد و هفدهم خرداد ماه آینده دوره چهارساله حبس به پایان می رسید که با تشکیل دو پرونده جدید در دادگاههای کرج و تهران، عملا آزادی ایشان متوقف شد.
گفتنی است علی معزی زندانی سیاسی مسنی است که از مشکلات شدید جسمی در ناحیه پروستات، کلیه و مثانه رنج می‌برد و تا کنون روند رسیدگی درمانی ایشان موثر دنبال نشده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)