وضعیت نگران‌کننده مسعود باستانی در بیمارستان؛ از سکته قلبی و لمسی بدن تا دو پلاک در مغز
masuood-bastani-mahsa-amrabadi
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل ازکلمه، مسعود باستانی این روزنامه‌نگار زندانی، این روزها به علت حمله قلبی و ضعف اعصاب سمت چپ بدن، در بیمارستان بستری است. او که به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و اقدام تبلیغی به ۶ سال زندان محکوم شده است، اینک بعد از تحمل سال‌های زندان دچار بیماری‌ها و مشکلات جسمانی عدیده‌ای شده است.
به گفته خانواده این روزنامه‌نگار، مسعود باستانی روز جمعه و در پی وخامت حالش به پیشنهاد هم‌بندیانش به بهداری زندان رجایی‌شهر مراجعه می‌کند و بهداری پس از اینکه از او نوار قلب می‌گیرد، اعلام می‌کند که این زندانی یک سکته قلبی را رد کرده است و باید هرچه سریعتر به مراکز درمانی و بیمارستان‌های مجهز منتقل شود.
ماموران سپس او را به بیمارستان امام خمینی منتقل کردند، اما به دلیل اینکه تخت خالی در بخش موجود نبود، به ناچار این روزنامه‌نگار چند روزی را در اورژانس بیمارستان سپری کرد.
به گفته مهسا امرآبادی، همسر مسعود باستانی، مسعود هیچ گاه مشکل قلبی نداشته و این نخستین بار است که چنین اتفاقی برای او می‌افتد. او می‌گوید: مسعود در سال ۹۰ هم مشکل عضلانی و اعصاب سمت چپ را داشت، اما این بار این مشکل خیلی وسیع‌تر خود را نشان داده است.
پزشکان تا کنون تشخیص درست و دقیقی از بیماری و مشکل مسعود باستانی نداده‌اند و تنها با دیدن ام‌آر‌آی گفته‌اند که دو پلاک در مغز این روزنامه‌نگار مشاهده می‌شود و باید آزمایش‌های دیگری از او گرفته شود تا بتوان تشخیص بیماری داد.
قرار است امروز آب نخاع او را بگیرند تا بلکه به تشخیص پزشکان کمک کند. اینها همه یعنی وضعیت این زندانی سیاسی نگران کننده است، آن هم در حالی که او قبل از زندان چنین مشکلاتی نداشته و همه اینها از عوارض جسمی دوران حبس است.
مهسا امرآبادی همسر مسعود می‌گوید: من روز اول به دادستانی مراجعه کردم و از دادستانی خواستم که به همسرم مرخصی بدهد و یا حداقل اجازه بدهد که او را به بیمارستان دیگری منتقل کنیم اما دادستانی تا کنون جوابی نداده است. مسعود احتیاج دارد که در محیطی دور از استرس درمان شود و دکترها هم بتوانند با فراغ بال او را معاینه کنند تا متوجه مشکل شوند.
او می‌افزاید: ما از پرسنل خوب بیمارستان امام خمینی بسیار سپاسگزاریم و بسیار به ما لطف کرده‌اند و حسابی زحمت کشیده‌اند. از دادستانی می‌خواهیم که مرخصی درمانی بدهند تا مسعود در محیطی آرام درمان شود.
وی ادامه می‌دهد: اکنون بسیار نگران هستیم چرا که هنوز مشخص نیست این دو پلاک که در مغز او مشاهده شده چیست و اساسا چه تاثیری دارد؟ الان مسعود در روز چند بار سمت چپ بدنش لمس می‌شود تا جایی که حتی قدرت روی پا ایستادن و راه رفتن را ندارد و این جای نگرانی بسیاری دارد.
مسعود باستانی تیرماه سال ۱۳۸۸ بازداشت و به ۶ سال زندان محکوم شد. او از بهمن همان سال به زندان رجایی‌شهر تبعید شد و از آن زمان تا کنون در این زندان محبوس است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)