اشپیگل آنلاین – ترجمه رضا نافعی

پیوستن به ارتش «داعش» و دیگر گروههای افراطی نه تنها کاهش نمی یابد، بلکه رو به افزایش است . تا کنون ۱۵ هزار نفر برای پیوستن به «داعش» و دیگر گروههای افراطی راهی سوریه و عراق شده اند. تعداد آنها در حال حاضر بیش از ارقامی است که تا کنون تخمین زده شده است.

واشنگتن پست بر اساس اطلاعاتی که از سازمان های اطلاعاتی آمریکا بدست آورده می نویسد که ماهانه حدود هزار رزمنده خارجی از ۸۰ کشور جهان به این گروهها می پیوندند.

خبرگزاری روسی ریانوستی از قول دادستان قزاقستان گزارش داد که برغم تهدید مقامات دولتی قزاقستان، بازهم رزمندگانی که استخدام شده اند به مناطق آشوب زده افغانستان، سوریه، عراق و اوکرائین فرستاده می شوند. شبکه هائی زمینه اعزام آنها به این کشورها را فراهم می کنند.

دادستان قزاقستان به شهروندانی که بعنوان مزدور به استخدام افراد در می آیند هشدار داد که مجازات استخدام مزدور، دادن آموزش نظامی به آنها و تامین هزینه آنان مجازاتی تا حد حبس ابد و

شرکت در جنگ های خارج از کشور تا هفت سال زندان دارد.

روزنامه انگلیسی گاردین می نویسد : بنا به گزارش سازمان ملل سیل جهادگرایان برای پیوستن به گروه های افراطی اسلامی جاری است.

«لئون پانتا» وزیر دفاع پیشین آمریکا طول جنگ های احتمالی در خاورمیانه را ۳۰ سال و «رایموند. ت . اودیرنو»، سرفرمانده نیروهای نظامی آمریکا آن را ۲۰ سال پیش بینی کرده اند. اینها پیش بینی های شومی هستند.

http://www.spiegel.de/politik/ausland/is-islamischer-staat-jeden-monat-schliessen-sich-tausend-auslaender-an-a-1000296.html

http://de.ria.ru/politics/20141030/269906135.html

https://www.jungewelt.de/thema/staaten-zerschlagen

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com