newww افتخاری دیگر برای ایران و در یک رخداد علمی کم نظیر در بین ۳ نامزد تصاحب تحقیق برتر دانشگاه هاروارد تحت عنوان جایزه موسوم به آینده روشن BRIght Futures Prizes نام ۲ ایرانی چشم نوازی میکند این جایزه علاوه بر نشان افتخار برترین تحقیق سال ۲۰۱۴ دانشگاه معتبر هاروارد حاوی یکصد هزار دلار آمریکا وجه نقد میباشد.
یکی از ۲ کاندید دکتر نسیم عنابی وهمکارانشان دکتر علی خادم‌حسینی و افشین عامری و مهدی نیکخواه محققین ایرانی بیمارستان زنان بریگهام میباشد که توانستند برای اولین بار با استفاده از مواد انسانی، بافت قلب مصنوعی تولید کنند که عملکردهای بافت طبیعی قلب را کاملا تقلید می‌کند. این پژوهش می‌تواند شیوه درمان اثرات مخرب ناشی از بیماری های قلبی که یکی از دلایل اصلی مرگ افراد مبتلاست را ارتقا بخشد.
وکاندید دیگر دکتر هادی شفیعی محقق در بخش مهندسی پزشکی درآزمایشگاه پزشکی بیمارستان زنان بریگهام است، که چندی قبل جایزه خدمات ملی تحقیقات روت ال کریشتین را ازموسسه ملی بهداشت (NIH) دریافت کرد.این جایزه مربوط به تحقیقات وی در مورد دستگاه نابود کننده و تقلیل دهنده ویروس HIV ﴿ایدز﴾ میباشد. تحقیقات وی متمرکز است برروی دستیابی به فن آوری ساخت دستگاهی که پس از آزمایش روی یک نمونه خونی و تشخیص ویروس HIV به سرعت آن را تقلیل داده وحتی نابود کند. این دوشیوه نوین در حال حاضر کاندید دریافت جایزه در دانشگاه هاروارد شده است. ادامه این تحقیق به منظور تجاری سازی و همگانی کردن آن منوط به دریافت این جایزه می‌باشد.
ایرانیان و فارسی زبان ها از سراسر دنیا میتوانند با ورود به سایت و انتخاب یکی ازاین دو پژوهش راه را برای ادامه این تحقیقات هموار نموده و به پر آوازه نمودن نام دانشمندان ایرانی کمک کنند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)