female-orgasm-facts

مطالعات جدید انجام شده بر رفتار جنسی زنان که به تازگی در مجله تحقیقاتی« بایگانی رفتار جنسی» (Archives of Sexual Behavior) منتشر شده است، نشان می‌دهد زنانی که به طور مداوم تظاهر به ارگاسم می‌کنند، احتمال این‌که به شریک جنسی‌شان خیانت کنند، بیشتر است.

رایان الزورث (Ryan M. Ellsworth) و درو بیلی (Drew H. Bailey)، دو نویسنده‌ی این مطالعه، ۱۳۸ زن و ۱۲۱ مرد را که در رابطه‌های عاشقانه درگیر بوده‌اند در تلاشی برای کشف یک هدف تکاملی در ارگاسم زن مورد پرسش قرار دادند. تحقیق آنان بر این فرضیه استوار بود که ارگاسم زن از خیانت او به شریکش جلوگیری خواهد کرد.

بر اساس نتیجه‌ی این تحقیق، هرچند که دفعات یا شدت ارگاسم زن تأثیری در میزان تمایل زن به خیانت در رابطه‌اش نداشت اما میزان تظاهر به ارگاسم، به شکل عجیبی در این امر تأثیرگذار بود.

این دو محقق نوشته‌اند که به طور مشخص: «تظاهر به ارگاسم، ارتباط مثبتی با احتمال خیانت جنسی در گذشته، حال، و یا آینده دارد.»

این یافته‌ها بر خلاف تحقیقات دیگری است که به زنان پیشنهاد می‌کرد هنگام رابطه جنسی، برای حفظ غرور مرد و نگاه داشتن او در رابطه، تظاهر به ارگاسم کنند.

از جمله در تحقیقی که در سال ۲۰۰۹ در دانشگاه کانزاس انجام شد و در آن صدها نفر از دانشجویان در ارتباط با تجربه‌های جنسی‌شان مورد پرسش قرار گرفتند، حدود یک چهارم مردها و نیمی از زنان، تظاهر به ارگاسم را پذیرفتند. در این میان هرچند که هر دو گروه، هدف از این کار را در بیشتر مواقع، آسیب نزدن به احساسات شریک جنسی‌شان عنوان کردند، اما این موضوع در زنان شایع‌تر بود. آن‌ها هم‌چنین در مواقعی که نگران ترک کردن خود از سوی شریک‌شان بودند، بیشتر دست به ارگاسم جعلی می‌زدند.

گفتنی است، مجله‌‌ی«بایگانی رفتار جنسی»، توسط « آکادمی بین‌المللی تحقیق در سکس» منتشر می‌شود و به انتشار اطلاعات در زمینه‌ی علوم جنسی اختصاص دارد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com