تواناتک: این روزها که همه مشغول خانه تکانی شب سال نو هستند، تیم تواناتک هم شروع به خانه تکانی کرده است و برخی نکات لازم را  که باید در این خانه تکانی رعایت شود، برای شما به صورت زیر فهرست کرده است.

۱. رمزها: پیشنهاد می‌شود قبل از هر کاری تمام رمزهایتان از رمزهای آنلاین(ایمیل٬‌فیس‌بوک و غیره) گرفته تا آفلاین(ویندوز و غیره) را تغییر دهید. به یاد داشته باشید یک رمز قوی و خوب باید حداقل ۲۰ کاراکتر داشته باشد و ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک٬ اعداد و همچنین کاراکتر‌های ویژه مانند علامت تعجب باشد.

اگر تعداد زیادی حساب کاربری دارید و هنوز از هیچ برنامه‌ای برای ذخیره آنها استفاده نمی‌کنید٬ توصیه تواناتک این است که از یکی از دو برنامه‌ KeePass و یا lastpass استفاده کنید.

همچنین توصیه می‌کنیم در شروع سال جدید حتما رمز روتر “WiFi” خود را نیز تغییر دهید.

۲. پاک کردن حافظه‌ها: شروع سال شاید بهترین زمان برای حدف اطلاعات غیر لازم نباشد اما قطعا خانه تکانی سال نو بهانه‌ خوبی برای پاکسازی حافظه کامپیوتر شما است.

توصیه می‌کنیم برای اینکه درگیر جزییات و دردسرهای ناشی از زمانگیر بودن و استفاده از برنامه‌های گوناگون نشوید٬ از برنامه‌ “CCleaner” استفاده کنید. “CCleaner” معمولا برای حذف فایل‌ها به روشی امن و غیرقابل بازگشت استفاده می‌شود اما کاربرد دیگر این برنامه پاکسازی کامل سیستم شما از اطلاعات غیر لازم در رجیستری ویندوز تا حافظه مرورگرهای شما را شامل می‌شود.

بعد از اجرای “CCleaner” روی دکمه‌ “Analyze” کلیک کنید.

این کار باعث می‌شود تا برنامه‌ “CCleaner” یک بررسی کامل از اطلاعات روی هارد دیسک شما انجام دهد و نتیجه را به شما اعلام کند. بعد از اتمام کار روی دکمه‌ “Run Cleaner” کلیک کنید تا کامپیوتر تکانی شما شروع شود.

فراموش نکنید که حتما بخش‌های خالی هارد دیسک خود را نیز بر اساس آموزشی که اینجا به شما دادیم “Wipe” کنید.

۳. تاریخچه جستجو‌ها در گوگل: توصیه‌ ما خاموش کردن ویژگی آرشیو کردن جستجوهای شما است اما اگر تا امروز چنین کاری را نکردید با آموزشی که در اینجا به شما دادیم، می‌توانید نتیجه‌ جستجوهای خود در گوگل را نیز خانه تکانی کنید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)