برای به کار انداختن تور باید برخی از عادات خود را تغییر دهید، زیرا که برخی موارد مانند قبل کار نمی‌کنند.

الف. از مرورگر تور استفاده کنید

اجرای تور تمام ترافیک اینترنتی کامپیوتر شما را محافظت نمی‌کند. تور تنها از برنامه‌هایی محافظت می‌کند که به‌گونه‌ای تنظیم شده‌اند که ترافیک اینترنتشان را از طریق تور بفرستند. به منظور پیشگیری از بروز مشکل در تنظیمات، اکیداً توصیه می‌کنیم که از بستۀ نرم‌افزاری مرورگر تور استفاده کنید. این بسته به‌گونه‌ای تنظیم شده که تا به شرط استفاده از مرورگر تور برای مرور اینترنت، از حریم خصوصی و ناشناس ماندن شما در وب حفاظت شود. تقریباً هر گونه ترکیب دیگری برای مرور وب، به احتمال زیاد برای استفاده با تور ناامن خواهد بود.

ب. روی مرورگر افزونه (Plugin and Add-on) نصب یا فعال نکنید

مرورگر تور افزونه‌هایی مانند فلش، ریل‌پلیر، کوییک‌تایم، و مواردی از این دست را مسدود می‌کند، زیرا برای نمایش آدرس آی‌پی می‌توان آنها را دستکاری کرد. به طور مشابه، توصیه می‌کنیم که افزونه‌های اضافی را روی مرورگر تور نصب نکنید زیرا آنها ممکن است تور را دور زده و به ناشناس ماندن و حفظ حریم خصوصی شما آسیب برسانند. نبود افزونه‌ها بدان معنی است که ویدیوهای یوتیوب به طور پیش فرض مسدود خواهد بود، اما یوتیوب یک امکان تجربی جدید را فراهم کرده که برای پخش برخی از فیلم‌ها کار می‌کند (برای فعال کردن آن اینجا را ببینید).

ج. از نسخه‌های اچ‌تی‌تی‌پی‌اس وب‌سایت‌ها استفاده کنید

تور ترافیک ورودی و درون شبکه‌ای خود را رمزگذاری می‌کند، اما رمزگذاری ترافیک شما به سمت وب‌سایت مقصد به خود آن وبسایت بستگی دارد. برای ایجاد اطمینان از رمزگذاری خصوصی اطلاعات فرستاده شده به سمت وب‌سایت‌ها، بسته‌ی نرم‌افزاری مرورگر تور “اچ‌تی‌تی‌پی‌اس در همه جا” را در بر دارد. این برنامه وب‌سایت‌های بزرگی را که از رمزگذاری اچ‌تی‌تی‌پی‌اس حمایت می‌کنند به استفاده از آن مجبور می‌کند. با این حال، همچنان باید مراقب باشید که نوار آدرس مرورگری که از طریق آن دارید اطلاعات حساس را در یک وب‌سایت وارد می‌کنید، یک دکمه نوار آدرس آبی یا سبز رنگ را نشان دهد که //:https  را در آدرس نشان داده و نام صحیح وبسایت را نمایش بدهد.

د. اسنادی را بارگذاری کرده‌اید به هنگام آنلاین بودن تور باز نکنید

مرورگر تور به طور خودکار قبل از باز کردن اسنادی که توسط برنامه‌های خارجی باز می‌شوند به شما هشدار می‌دهد. این هشدار را نادیده نگیرید. شما باید به هنگام بارگزاری اسناد از طریق تور (به خصوص فایلهای پی‌دی‌اف و داک (DOC)) بسیار مراقب باشید، از آنجایی که این اسناد ممکن است شامل منابعی اینترنتی باشند که در خارج از تور و توسط برنامه‌های دیگر اجرا می‌شوند. این کار آدرس آی‌پی غیر-تور شما را نمایش خواهد داد. ما اکیداً توصیه می‌کنیم که یا از یک کامپیوتر غیرمتصل استفاده کرده، برنامه‌ی رایگان VirtualBox را دانلود کرده و آن را همراه با یک تصویر ماشین مجازی و با غیرفعال کردن شبکه استفاده کنید، و یا اینکه از Tails استفاده کنید. با این حال، تحت هیچ شرایطی استفاده‌ی همزمان از بیت‌تورنت و تور امن نخواهد بود.

ه. از پل‌ها استفاده کرده و یا دیگران را با خود همراه کنید

تور تلاش دارد تا از اینکه حمله‌کنندگان دریابند که شما از چه وب‌سایت‌هایی بازدید می‌کنید جلوگیری کند. با این حال، به طور پیش فرض، از این مورد جلوگیری نمی‌کند که کسی با مشاهدۀ ترافیک اینترنت شما درنیابد که دارید از تور استفاده می‌کنید. اگر این مورد برایتان مهم است می‌توانید از این طریق این خطر را کاهش دهید که با تنظیم تور، این برنامه به جای اتصال مستقیم به شبکه‌ی عمومی تور، از یک پل بازپخش تور (Tor bridge relay) استفاده کند. در نهایت، بهترین محافظت رویکردی جمع‌گرایانه است: هر چه تعداد کاربران تور نزدیک به شما بیشتر بوده و سلیقه‌هایشان هم متنوع‌تر باشد، خطر اینکه شما یکی از آنها باشید کمتر خواهد بود. سایرین را متقاعد کنید تا از تور استفاده کنند.

باید هوشیار باشید و سعی کنید تا در این زمینه بیشتر بدانید. دریابید که تور چه امکاناتی دارد و چه امکاناتی را ندارد. فهرست این مشکلات کامل نیست و ما برای شناسایی و مستندسازی آنها به کمک شما نیاز داریم.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)