گفت‌وگوی «قانون» با علی کریمی
سرنخواستنم دعواست!
گروه ورزش، ابوذر مارکلایی- موافقت کارلوس کی‌روش با حضور دوباره علی کریمی در تیم ملی هفته گذشته مصادف شد با حضور تراکتورسازی در فینال جام حذفی. دو اتفاق مهمی که مرد شماره ۸ فوتبال ایران را یکبار دیگر در کوران توجه رسانه‌ها قرار داد و حالا او با انگیزه‌ای دوچندان خود را آماده درخشش در فینال جام حذفی و بعدا ترکیب تیم ملی می‌کند. علی کریمی که روز گذشته به همراه تراکتورسازی برای دیدار با نفت تهران در ورزشگاه تختی تهران حاضر شده بود به صلاحدید تونی اولیویرا فرصت حضور در این بازی را نیافت تا از جایگاه ویژه نظاره‌گر باخت سنگین تیمش مقابل شاگردان گلمحمدی باشد. او دیروز و پس از این دیدار در گفت‌وگویی اختصاصی با «قانون» در مورد برخی مسائل روز فوتبال کشور اظهارنظر کرد که ماحصل آن در زیر می‌آید:
شکست سنگین سه بر صفر تراکتورسازی مقابل نفت تهران قدری ناباورانه بود. فکر می‌کنید دلیل این شکست چه بود؟
تونی اولیویرا در این بازی به چند بازیکن تیم استراحت داده بود و ما با ترکیب کامل مقابل نفت ظاهر نشدیم. البته بازیکنان تراکتور هم در این بازی اصلا خوب بازی نکردند و شانس آوردیم با تعداد گل‌های بیشتری نباختیم.
خودتان چرا بازی نکردید؟
من دوست داشتم بازی کنم اما به صلاحدید آقای تونی به خاطر بازی فینال جام حذفی در ترکیب تیم قرار نگرفتم.
چقدر برای تراکتور شانس قهرمانی در جام حذفی قائلید؟
قطعا بازی سختی خواهیم داشت. لوکا معمولا در تک بازی‌ها بسیار خوب تیمش را آماده می‌کند و حتما در زمین خودش ما را تحت فشار خواهد گذاشت. سوای این حضور مس در دیدار فینال خود سند خوبی برای قدرت این تیم است و بی‌شک آنها هم به اندازه ما می‌خواهند قهرمان جام حذفی شوند. البته باید توجه داشت که تراکتورسازی هم تیم پر مهره‌ای است و مجموعه باشگاه انگیزه زیادی برای قهرمانی دارند. شخصا امیدوارم بتوانیم با پیروزی در فینال عنوان قهرمانی جام حذفی را به خود اختصاص دهیم.
تراکتور در لیگ برتر از بعد بازی با پرسپولیس افت شدیدی کرد، چرا؟
ما شرایط خوبی داشتیم و حتی چند هفته هم صدرنشین بودیم اما متاسفانه حاشیه‌ها در بدترین شرایط گریبان تیم را گرفت و از صدر پایین کشید.
تراکتورسازی اساسا دیگر شانسی برای قهرمانی و حتی کسب سهمیه آسیا در لیگ برتر ندارد، قبول دارید؟
بله، منم فکر می‌کنم لیگ دیگر برای ما تمام شده و تمام هدفمان قهرمانی در جام حذفی است. ما ۴ هفته به پایان لیگ فرصت داریم که باید سعی کنیم جایگاه‌مان پایین تر از این نرود.
بازگشت تونی اولیویرا با تراکتورسازی را چطور می‌بینید؟
فکر می‌کنم شوک لازم را به تیم داد و همین که توانستیم به فینال جام حذفی برسیم نشان از تاثیر حضور این مربی در تراکتور است. امیدوارم که این حضور با قهرمانی تیم ما در جام حذفی همراه شود.
در مورد شرایط نگران کننده پرسپولیس صحبت می کنید؟
متاسفانه پرسپولیس اوضاع خوبی ندارد و من هم مثل همه هواداران این تیم نگران آینده آن هستم. مطمئنا پرسپولیس نیاز به حمایت بیشتر مسئولین دارد و به نظرم این وظیفه وزارت ورزش و جوانان است که به کمک این باشگاه بیاید.
حضور علی‌پروین در راس باشگاه پرسپولیس منطقی بود؟
اگر نظر شخصی من را می‌خواهید فکر می‌کنم این تصمیم درستی نبود و علی پروین اشتباه کرد در این برهه حساس مدیریت پرسپولیس را ‌پذیرفت. من مطمئنم همه آنهایی که سابقه مدیرعاملی پرسپولیس را در کارنامه‌شان دارند هم در این شرایط پرحاشیه حاضر نبودند این باشگاه را تحویل بگیرند، چه برسد به علی پروین که سابقه مدیریتی هم ندارد. به نظرم ایشان اگر می خواست پرسپولیس را در اختیار بگیرد باید می گذاشت لیگ به پایان برسد، بعد این کار را می‌کرد.
با توجه به اینکه در پایان این فصل قراردادت با تراکتورسازی به اتمام می‌رسد احتمال دارد به پرسپولیس برگردید؟
برنامه‌ای ندارم اما فعلا که در پرسپولیس انگار سر نخواستنم دعواست. من در حال حاضر سعی می‌کنم با تراکتورسازی قهرمان جام حذفی شوم و در مورد آینده، بعدا تصمیم خواهم گرفت.
خیلی‌ها از دعوت دوباره‌ات به تیم ملی خوشحال شدند. نظرتان چیست؟
من هم خوشحالم که دوباره لباس تیم ملی را می‌پوشم و همانطور که در گذشته گفتم آمادگی کامل برای کمک به تیم ملی‌را دارم. امیدوارم که بتوانم شرایط لازم را به دست بیاورم و در جمع بازیکنان تیم ملی در جام جهانی حاضر باشم.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com