خانم میرآسان در بهمن ماه ۱۴۰۲، ماه‌ها پس از بازداشت در شعبه بیست و ششم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری محاکمه شد اما حکم وی پس از گذشت چند ماه صادر نشده است

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، متهم سیاسی پروین میر‌آسان پس از گذشت بیش از ۱۷ ماه از بازداشت همچنان در حالت بلاتکلیفی بسر می‌برد. وی به همراه خانواده فلاحی شامل نصرالله فلاحی و فرزندانش ارغوان و اردوان و ۸متهم سیاسی دیگر یک پرونده مشترک دارند.

با ارسال هرگونه اطلاعات در این زمینه به ما کمک کنید تا صدای او و صدای همه زندانیان باشیم

لیست اسامی تعدادی از زنان زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین
بند زنان زندان اوین

خانم پروین میرآسان به همراه نصرالله فلاحی و ۲فرزندش و در آبان ماه ۱۴۰۱، توسط ماموران امنیتی بازداشت و بیش از دو ماه در بازداشتگاه های اصفهان تحت شکنجه و بازجویی قرار داشتند. آنها در ۲۳ بهمن ماه ۱۴۰۱، پس از ۲ماه بازجویی در اصفهان، به سلول های انفرادی بند ۲۰۹ اوین منتقل شدند.
پس از یک ماه خانم میرآسان و ارغوان فلاحی به بند زنان اوین و آقای نصرالله فلاحی و اردوان پسرش به بند ۴ زندان اوین، منتقل شدند.

خانم میرآسان در بهمن ماه ۱۴۰۲، در شعبه بیست و ششم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری محاکمه شد اما حکم وی پس از گذشت چند ماه صادر نشده است.

ابتلا به بیماری‌های متعدد و تشدید آنها در دوران بازداشت

خانم پروین میر‌آسان، از بیماری‌های دیابت، پارکینسون، مشکلات مفاصل و اختلالات عصبی در رنج است. وضعیت غیرانسانی زندان در تشدید این بیماری‌ها تاثیر منفی دارد.

پیش از این آقای عرفان کرم ویسی در پیج خود نوشته بود:

«در حالی وارد نهمین ماه از بازداشت و بلاتکلیفی موکلینم …..https://iranhrs.org/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)