وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌گوید که عضو فیس بوک است و فیس بوک جزو مصادق مجرمانه نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی جنتی در حاشیه مراسم ختم مادر محمدعلی نجفی در پاسخ به سوالی درباره عضویت خود در فیس بوک گفت: فیس‌بوک جزو مصادیق مجرمانه نیست و بسیاری از ارتباطات در آن سالم و درست است.

وی دربارهٔ اظهارات اخیرش دربارهٔ برداشته شدن فیلتر فیس‌بوک و واکنش مسوولان قضایی، گفت: بحث این‌که عضویت در فیس‌بوک جزو مصادیق مجرمانه هست یا خیر، جای بحث دارد و ما تاکنون در کمیتهٔ تعیین مصادیق مجرمانه جلسه‌ای برای رسیدگی به این موضوع تشکیل نداده‌ایم.

جنتی ادامه داد: اگر ما در جلسات این کمیته شرکت و موضوع را پیگیری کنیم، حتما این موضوع را مطرح می‌کنیم؛ اما نظر شخصی من این است که فیس‌بوک و فعالیت در این شبکهٔ اجتماعی جزو مصادیق مجرمانه نیست.

جنتی با بیان این‌که فیس‌بوک شبکه‌ای است که افراد در آن ارتباط برقرار می‌کنند و بسیاری از این ارتباطات، سالم و درست است، تاکید کرد: افراد زیادی از داخل و خارج کشور با من در فیس‌بوک مرتبط هستند و حتی این روز‌ها بحث عاشورا، امام حسین (ع) و مظلومیت آن حضرت در فیس‌بوک مطرح می‌شود و افراد، دیدگاه‌های خود را با یکدیگر مطرح می‌کنند.

وی ادامه داد: ما در جلساتی که در کمیتهٔ تعیین مصادیق مجرمانه تشکیل می‌دهیم، حتما این بحث‌ها را مطرح خواهیم کرد.

علی جنتی همچنین درباره انتشار روزنامهٔ هم‌میهن نیز گفت: من هنوز وقت نکردم، پیگیر موضوع باشم؛ اما مشکلی وجود نداشته و مهلت توقیف آن نیز به پایان رسیده است و عوامل روزنامه برای انتشار شمارهٔ جدید خود، آغاز به کار کرده‌اند.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)