مجاهد کورکوری، روز ۹ آبان‌ماه سال جاری، به دلیل ضرب‌وجرح ماموران زندان شیبان اهواز به بیمارستان منتقل شد و پس از ۳روز علیرغم ناتمام ‌ماندن مراحل درمان به زندان بازگردانده شد
نام : عباس (مجاهد)

فامیل: کورکوری

تاریخ تولد: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۶۲

تأهل: مجرد

نام پدر: ابوالقاسم

ساکن: ‌ایذه

حکم صادر شده: محکوم به اعدام

اتهامات: «محاربه» ، «افساد فی الارض» ، « قتل ۷ تن از جمله کیان پیرفلک»

محل بازداشت: روستای پرسیلا (پرسوراخ)، ایذه

تاریخ بازداشت: ۲۹ آذر ۱۴۰۱

تاریخ دادگاه: اسفند ۱۴۰۱

عباس (مجاهد) کورکوری، از جوانان شهرستان ایذه است. او همراه با دوستانش در قیام سراسری ۱۴۰۱ همراه با سایر مردم، شرکت نمود و به همین دلیل در پی آن بودند تا به نحوی، او را دستگیر نموده و اعدام نمایند.

مجاهد کورکوری روز ۲۹ آذر ۱۴۰۱ در جریان حمله‌ی نظامی مأموران سرکوبگر به خانه شخصی‌اش در روستای پرسیلا در ایذه، مجروح و ربوده شد. در روز ۲۹ آذر، مأمورین مسلح با ادوات نیمه‌سنگین نظامی و لشکرکشی گسترده به منزل او حمله کرده و با به رگبار بستن و منفجر کردن منزل آنها، حسین سعیدی و محمود احمدی را به قتل رسانده و ۲تن دیگر از جمله مجاهد کورکوری را مجروح کرده و ربودند.

مجاهد پس از بازداشت در حالی که به‌شدت مجروح شده بود، در بیمارستان الزهراء متعلق به نیروی انتظامی در ایذه مورد بازجویی و شکنجه قرار گرفت.

سرکوبگران با سناریوسازی، کشتن مردمی را که با شلیک مأمورین خامنه‌ای جانباخته بودند، از جمله قتل کودک ۱۰ساله کیان پیرفلک در ایذه، را به گردن مجاهد کورکوری و دیگر جوانان این شهر انداختند.

روز جمعه ۱۷فروردین‌ماه ۱۴۰۲، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد حکم اعدام مجاهد کورکوری (عباس کورکوری) به اتهام محاربه و قتل ۷تن از جمله کیان پیرفلک در دادگاه انقلاب شهرستان ایذه صادر شد.

تکذیب سناریو ساختگی توسط خانواده کیان پیرفلک
لازم به ذکر است، پدر و مادر کیان در شهرستان ایذه، بارها این سناریو را ساختگی خوانده و آن را تکذیب نمودند. آنها اعلام کردند، مجاهد کورکور قاتل فرزند ما نیست و هیچ شکایتی از او نداریم. پیش از این میثم پیرفلک پدر کیان، کودک ۹ ساله کشته شده در ایذه، در یک کلیپ ویدئویی منتشر شده در صفحه اینستاگرام خود گفته بود: «هیچ شکایتی از مجاهد کورکور و دیگر بچه‌های ایذه نکرده و نخواهم کرد. من و همسرم با چشم‌های خود دیدیم که نیروهای امنیتی به فرماندهی سردار عیدی علیپور به ما شلیک کردند و من را زخمی و پسرم را به قتل رساندند».

پس از ربودن مجاهد کورکوری، خانواده وی بارها به اهواز سفر کردند تا شاید رد و اثری از فرزند خود پیدا کنند اما کسی پاسخگوی آنها نبود. مجاهد کورکوری فقط ۲ تا ۳ بار در حد کوتاه با خانواده صحبت کرده که از صدای او مشخص بود وی بیمار است و تحت شکنجه قرار گرفته است.

مجاهد کورکوری، روز ۹ آبان‌ماه سال جاری، به دلیل ضرب‌وجرح ماموران زندان شیبان اهواز به بیمارستان منتقل شد و پس از ۳روز علیرغم ناتمام ‌ماندن مراحل درمان به زندان بازگردانده شد.

آقای کورکوری از اوایل آبان‌ماه، در یکی از سلول‌های انفرادی زندان شیبان اهواز به سر می‌برد. همچنین از آن زمان تاکنون، به دستور مسئولان زندان امکان برقراری تماس تلفنی و ملاقات با خانواده از وی سلب شده است.

این در حالی ا‌ست که داشتن ارتباط با وکیلِ مدافع، اعضای خانواده، بستگان و آشنایان، از حقوق اولیه هر زندانی است و هیچ مقامی نمی‌تواند زندانی را از این حق محروم کند.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)