حمله به خانواده های زندانیان محکوم به اعدام و ضرب و شتم آنها
به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز یکشنبه ۲۸ آبان ماه ۱۴۰۲، جمعی از خانواده های زندانیان محکوم به اعدام زندان قزلحصار در اعتراض به اعدام های گسترده و بی رویه دست به تجمع اعتراضی زدند. خانواده های زندانیان با شعار «اعدام نکنید» خواهان نقض حکم اعدام عزیزانشان شدند. در بین جمعیت در دست کودکان، نوشته «بابام را اعدام نکنید» دیده می شد.

به گزارش منبع موثق، آنها برای پیگیری و اعتراض به احکام ناعادلانه و بیرحمانه عزیزانشان قصد تجمع در مقابل قوه قضاییه تهران را داشتند. خانواده ها ابتدا در میدان انقلاب تجمع کرده بودند که مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفتند.
ماموران امنیتی چند تن از خانواده ها را دستگیر و به محل نامعلومی منتقل کردند.

تجمع خانواده های زندانیان محکوم به اعدام زندان قزلحصار در اعتراض به اعدام های گسترده
یک منبع از خانواده های زندانیان محکوم به اعدام گفت: «دوباره شروع به اعدام متهمان مواد مخدر کرده اند. هر هفته چهارشنبه به نوبت از ۵ تا ۱۰ نفر را اعدام می کنند. خانواده ها برای اعتراض جلوی قضاییه تجمع کردند. خواهش می کنیم که صدای ما باشید. دوباره دارند با شتاب اعدام می کنند. ۴ ماه اعدام ها را متوقف کردند. ولی متاسفانه دو ماهی است که مجددا شروع کردند. به داد خانواده ها برسید. »

لازم به ذکر است که در مهر ماه ۸۱ زندانی و در آبان ماه بیش از ۱۰۰ زندانی در زندان های ایران اعدام شدند که درصد بالایی از اعدام شدگان مربوط به زندان قزلحصار کرج است.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)