قاضی صلواتی حکم انتقال سامان یاسین از بازداشت شدگان تظاهرات سراسری ۱۴۰۱، به بیمارستان روانپزشکی رازی را صادر کرد. او در این بیمارستان بشدت شکنجه می شود.
به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز یکشنبه اول مردادماه ۱۴۰۲، سامان یاسین از بازداشت شدگان تظاهرات سراسری که در زندان گوهردشت محبوس بود، به دستور قاضی صلواتی به بیمارستان روانپزشکی رازی (امین آباد) واقع در شهرری منتقل شده است. او در این بیمارستان از بدو ورود به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و او را مجبور به خوردن قرص های قوی اعصاب کرده اند.

به گفته منبع موثق، او توسط سربازان و پاسیار زندان به شدت ضرب و شتم شده و با پوتین به سر و روی او ضربه وارد کرده اند. او هم اکنون تحت نظر دو مامور در داخل بخش و دو پاسیار زندان قرار دارد.

این امر مصداق شکنجه روحی و روانی است. علاوه بر اینکه وی پیش از این تحت شکنجه قرار داشته و با وجود گذشت بیش از ۱۰ ماه از بازداشت همچنان در بلاتکلیفی قرار دارد.

سامان صیدی خواننده رپ در ۸ مهرماه ۱۴۰۱، در بحبوحه اعتراضات سراسری دستگیر و به زندان اوین منتقل شد. او سپس به زندان تهران بزرگ و مجددا به اوین منتقل شد.

در آذرماه ۱۴۰۱، سامان یاسین (صیدی)، توسط شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «صلواتی» به اتهام «محاربه» به اعدام محکوم شد.

در اوایل دی ماه ۱۴۰۱ دیوان عالی کشور این حکم را نقض و برای بررسی مجدد به دادگاه صادر کننده حکم ارجاع داد. اتهامات وی «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور» و «اخلال در نظم و آسایش عمومی» اعلام شده است.

سامان صیدی، متولد ۷۷، اهل کرمانشاه، خواننده رپ است.

بیشتر بخوانید:

صدور حکم اعدام سامان یاسین

حکم اعدام سامان یاسین به‌رغم ابهامات فراوان در پرونده/ اجازه مطالعه پرونده به کسی داده نمی‌شود
کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)