اتحاد کارگران انقلابی ایران: مرکز رسانه قوه قضاییه رژیم کشتار و اعدام جمهوری اسلامی اعلام کرد صبح امروز صالح میرهاشمی، مجید کاظمی و سعید یعقوبی از متهمان پرونده معروف به «خانه اصفهان» اعدام شده اند. این حکم اعدام «بامداد امروز ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ به اجرا درآمد.»

اجرای حکم اعدام این سه جوان قبل از هرچیز نشانه ترس آشکار جمهوری اسلامی از مردم است؛  ترس از بازگشت دوباره مردم به خیابان، اوج مجدد خیزش انقلابی زن زندگی آزادی و بیرون کشیدن آخرین و اصلی ترین حربه ماندگاری نظام یعنی قتل و کشتار سازمان یافته از دست تبهکاران حاکم. 

آنان شاهد بودند که مردم نسبت به احکام اعدام واکنش نشان دادند و یک پارچه در داخل و خارج کشور خواهان لغو حکم اعدام این عزیزان شدند.  در روزهای اخیر مردم در اصفهان با تجمع در مقابل زندان دستگرد اصفهان و در شهرهای تهران و سنندج نسبت به صدور حکم اعدام در پرونده موسوم به اصفهان واکنش نشان داده و در عین حال شاهد واکنش وسیعی از سوی ایرانیان خارج کشور و هم چنین واکنش شمار وسیعی از هنرمندان و شخصیت های فرهنگی و سیاسی بودیم. سیمای جنبشی گسترده، سراسری در داخل و خارج از کشور که بر فراز همه شکاف ها رژیم قتل و کشتار را نشانه رفت، چنان وحشتی در آنان برانگیخت که به خیال خود با اجرای سریع اعدام سه جوان مردم در تنفسی که مردم در خیابان نبودند، پس از نماز خون در صبح جمعه، کانون گسترش جنبش علیه اعدام را حذف کنند. اما برخلاف ارزیابی و انتظار حاکمیت، اعدام‌های گسترده در روزهای اخیر نه تنها جنبش را مرعوب نکرد که هر روز لایه های بیشتری از مردم به جنبش نه به اعدام می پیوندند و خواهان به زیر کشیدن حکومت زندان، شکنجه و  اعدام می شوند.

مجید کاظمی، صالح میرهاشمی و سعید یعقوبی متهمان پرونده «خانه اصفهان» در حالی اعدام شدند که اتهام ارتباط با کشته شدن دو بسیجی و یک سرهنگ یگان ویژه در ۲۵ آبان سال گذشته (۱۴۰۱) در میدان نگهبانی محله «خانه اصفهان» را هرگز نپذیرفتند و اعلام کردند که تحت شکنجه مجبور به پذیرش آن چه حکومت از آن ها خواسته بود، شدند.

جمهوری اسلامی در  وحشت تجمعات مردمی، محل خاکسپاری‌ سه جوان اعدامی را تغییر داده و بنا به اخبار رسیده قرار است آنان در سه مکان جداگانه به خاک سپرده شوند. خبرهای رسیده حاکی از آنست که مردم در مقابل خانه سعید یعقوبی جمع  شده اند و هم چنین مردم در شهرک اکباتان و آپادانا و شهرک نگین غرب، سعادت آباد، تهران پارس و تهرانسر  در تهران شعار مرگ بر حکومت جوان کش و مرگ بر خامنه ای قاتل سر دادند. اجرای حکم اعدام در اصفهان در جمعه اعتراضی زاهدان نیز بازتاب یافت و شعار نه به اعدام و «حکومت اعدامی نمی خوایم! سر دادند. مردم تا همین جا مردم  نشان داده اند از اعتراضات خود نسبت به حکومت دست بر نمی دارند و جانباختگان راه آزادی را از یاد نمی برند و خانواده های آنان را تنها نمی گذارند. حضور گسترده مردم در جونقان در سالگرد کشته شدن یک جوان مبارز و هم زمان حضور گسترده مردم بر مزار مهران سماک از کشته شدگان خیزش انقلابی در انزلی در روز گذشته موید همین امر است.

پس از اجرای حکم اعدام سه جوان پرونده خانه اصفهان، فراخوان هایی در شبکه های اجتماعی برای حضور اعتراضی در سراسر کشور منتشر شده است. در راستای مبارزه برای لغو بی قید و شرط اعدام به هر عنوان و بهانه ای و همچنین آزادی کلیه زندانیان سیاسی و کارگری، همه شکل های اعتراض در داخل و خارج از کشور شایسته حمایت است. جنایت اعدام سه جوان مردم ایران در اصفهان را بی مکافات نمی گذاریم. گسترش جنبش اعتراض به اعدام بهترین پاسخ به رژیم اعدام و کشتار سازمان یافته دولتی است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)