به افکارعمومی کردستان و ایران

نوروز سال ۱۴۰۲ برابر با ۲۷۲۳ کُردی جشن تاریخی در راستای پیروزی‌های ملت کُرد، رهایی از زیر یوغ ستم دشمن و کسب آزادی کامل است. «مرکز خیزش مردم انقلابی کردستان» پیشاپیش جشن تاریخی و شکوهمند نوروز را به تمامی ‌‌کُردها و همه ملیت‌های تحت ستم تبریک می‌گوید و سالی مملو از مبارزه برای رهایی از نظام‌های فاشیستی حاکم بر کردستان آرزو می‌کند.
نوروز امسال جشن انقلاب «ژن، ژیان، آزادی» و جنبش جوانان و زنان و خلق‌های تحت ستم است. کارناوال پاسداشت مبارزات و پیروزیهای ارزشمندی است که درخت کهنسال آن مداوما با خون شهیدان راه آزادی و عدالت و برابری، آزادی و دمکراسی‌خواهی آبیاری و طی چندین ماه مقاومت، صدها ژینا تقدیم راه آن شده.
بدین‌وسیله، «مرکز خیزش مردم انقلابی کردستان» از هم‌اکنون به استقبال نوروز مبارزه می‌شتابد و از همه آحاد، اقشار و توده‌های جامعه ایران و کردستان خاصه جوانان و زنان انقلابی که خیابان را برای کسب آزادی به مرکز مبارزه تبدیل کرده‌اند، دعوت می‌کند در کنار هم و متحدانه جشن‌های نوروزی را هرچه باشکوه‌تر برگزار نماییم. جادارد از تک‌تک شهدای به‌خون‌ خفته انقلاب ژن، ژیان، آزادی که ریشه در مبارزات جنبش اجتماعی نوروزی دارد، با احترام یاد کنیم. بی‌شک راه این شهیدان پاینده است و رنج‌های مجروحین قیام خیابان هیچگاه به هدر نخواهد رفت. حملات شیمیایی به مدارس که اقشار دینامیک انقلاب را آماج بی‌رحمی خویش قرارداده، کوچک‌ترین تأثیر منفی بر روند انقلابمان در کارناوالهای نوروز نداشته و نخواهدداشت. بیایید در کنار هم جشن نوروز را به میادین مبارزاتی خیابان ببریم و برای کسب آزادی رنج‌های ارزشمند و انسانی بیشتری بکشیم. همه جوانان و زنان، دانش‌آموزان و دانشجویان را فرامی‌خوانیم که در کنار کارگران و روشنفکران راه آزادی همه روستاها و شهرها را به میادین کارناوال مبارزه نوروزی مبدل سازیم. نوروز امسال متفاوت و جشن همگرایی، همدلی و هم‌سنگری ملیت‌هاست. با مبارزه نستوه و جانفشانی‌های ما، میادین نوروزی محل کارناوال آزادی خواهد شد. زنده‌باد انقلاب ژن، ژیان، آزادی/ راه شهدا پاینده باد.

مرکز خیزش مردم انقلابی کردستان
۲۰ اسفند ۱۴۰۱ برابر با ۲۰ ره‌شه‌مه ۲۷۲۲

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)