ایرانیان ساکن هلند هم برای حمایت از خیزش آزادی در ایران گردهمایی های مختلفی را سازمان‌دهی کرده و می‌کنند. از جمله سه هنرمند ایرانی ساکن هلند برنامه فرهنگی را شنبه اول اکتبر از ساعت ۲ تا پنچ بعد از ظهر در مرکز سرپوشیده‌ای بین آمستردام و لاهه partycentrum het punt به آدرس Kerkweg 18, 2461 GD Ter Aar  برگزار می‌کنند. متن زیر حاصل گفت‌وگویی با این سه هنرمند است.

پریسا اکبرزاده با توجه به مدت کوتاه اقامت کوتاهش توانسته در مراکز هلندی مشارکت بالایی داشته باشد. تصویر ساز و عکاس است. هنر درمانی و آموزش حمایت از حقوق کودکان با استفاده از نقاشی در مدارس هم از فعالیت‌های عدیده او است.

او می‌گوید تجربه زیستی و کاری آموخته که که زبان هنر زبان مشترک انسان‌ها و عامل پیوند است.

عاصفه اسکندری خودش را چنین معرفی می‌کند:
من یک زن کرد ایرانی- هلندی هستم که جهانی می اندیشم. از چهار سالگی به همراه خانواده در هلند زندگی می‌کنم.

نسیم معصومی گرافیست و خواننده ساکن هلند است.

هر سه برگزارکننده این برنامه هنری می‌گویند انگیزه ما برای این برنامه هنری حمایت از خیزش کنونی استفاده از زبان هنربرای اطلاع رسانی و ایجاد همبستگی در میان ساکنین هلند است.

« آرمان ما داشتن جامعه انسانی بدون تبعیض است. هنر به نظر ما زبان زیبایی برای بیان احساس است. پیوند دهنده انسان‌ها از هر رنگ؛ نژاد، ملیت زبان, اعتقاد و باور فکری است. به این خاطر دو زن تصویر شده در پوستر ما حق انتخاب پوشش دارند. این‌ها در کنار هم خواهان آزادی هستند. واقعیتی که در ایران امروز شاهد آن هستیم.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)