حمید رضا درخشنده، قهرمان مردم کازرون در ۶ شهریور ۹۸ در شهر کازرون در ملاء عام به دار کشیده شد. اتهام حمید رضای قهرمان آن بود  که امام جمعه این شهر را به جرم خیانت کشته بود.

حمیدرضا درخشنده

محمد خرسند امام جمعه کازرون

رسانه‌های رسمی ایران در فضای مجازی قسمتی از گفتگوی یکی از فرماندهان نیروی انتظامی را با حمیدرضا درخشنده ضارب امام جمعه کازرون منتشر کردند. در این فایل صوتی حمیدرضا درخشنده در مورد این اقدامش می‌گوید:

من چیزهایی از بی‌عدالتی دیده بودم. بی‌عدالتی! من زمانی می‌رفتم سراغ ثروتمندها می‌گفت شب خوابیدم صبح (ثروتم) چند برابر شده. مستضعف ندارد بخورد. دلم پر می‌شد. می‌دیدم صدها صدها مورد از این را می‌یدم. چقدر بخرم. چقدر به مستضعف بدهم. می‌رفتم این جنایتها را می‌دیدم…

زمانی که یه مدرسه دچار فساد میشه، اون بازپرس اول میره سراغ مدیر آن مدرسه.

من چاقو کش نیستم. بهتون بگم. جهت اطلاع بهتان بگویم اولین بارم بود.

ملت عزیر، ملت ایران دور همتان بگردم، دور مستضعفین بگردم. دور آنهایی که شب ندارین نان بخورید. دور آنهایی بگردم که قسط و وام بیمارتان کرده، دور آنهایی بگردم که بچه و دختر عذب دارید، ندارید بخرید برای ازدواجشان.

قرآن هم می‌گه شمشیر بزن. توی مدرسه یک مدیر داشته باشه بازپرس،‌ بازرس از بالا می‌آید وارد مدرسه می‌شود. کار به کسی ندارد. می‌رود سراغ مدیر.

درا اینجا کلیپ صوتی قطع می شود و قابل توجه است که این فقط قسمتی از سخنان وی می باشد که منتشر شده است.

بنا به گفته شهود حمیدرضا درخشنده با لباس عزاداری در برابر خانه امـام جمعه منتظر او بود و بعد از اصرار به گرفتن عکس سلفی یادگاری، با چاقو به سینه محمد خرسند ضربه زد.

به نقل از کسانی که شاهد صحنه کشتن امـام جمـعه کازرون بودند، حمیدرضا درخشنده پس از کشتن وی با صدای بلند در خیابان فریاد می‌زده است: «قاتل جوانان کازرون را کشتم» وی سپس محل حادثه را ترک کرده بود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)