انتخاب شهردار تهران در شورای شهر چهارم تهران با حاشیه ها و پشت پرده های جالبی همراه بود به طوریکه با پیگیری های خبرنگار روز نو از برخی اعضای شورای شهر، پشت پرده ابقای قالیباف در شهرداری تهران افشا شد.Rouhollah-Vahdati-1-1
به گزارش پایگاه خبری روز نو ، با توجه به ورود ۱۴ عضو از لیست ائتلاف اصلاح طلبان به شورای شهر این احتمال تقویت شده بود که محسن هاشمی ، گزینه اصلاح طلبان برای شهرداری تهران به راحتی در شورای شهر رای لازم را برای تصدی شهرداری تهران کسب کند اما متاسفانه برخی از افرادی که با لیست اصلاح طلبان مورد اعتماد مردم واقع شدند و وارد پارلمان شهری شدند برخلاف رای موکلانشان به شهرداری محمد باقر قالیباف رای داده اند.
براساس پیگیری های خبرنگار روز نو ، گفته می شود که ۲ تن از اعضای فهرست اصلاح طلبان به نام های (الف- ر) و (الف- د) برخلاف نظر تشکیلاتی اصلاح طلبان به محمد باقر قالیباف رای داده اند و قالیباف با رای همین ۲ عضو شورای شهر توانسته است شهردار تهران بماند. از سوی دیگر حسین رضازاده ، عباس جدیدی و هادی ساعی برغم اینکه با لیست اصلاح طلبان وارد شورای شهر نشدند اما رای شان به محسن هاشمی بود.
این در حالی است که محسن هاشمی در جلسات داخلی شورای شهر دارای ۱۷ رای بود که شامل ۱۴ عضو اصلاح طلب و ۳ عضو ورزشکار شورا بود. اما تغییر رای ۲ عضو شورای شهر باعث شد که در رای گیری ابتدایی قالیباف و محسن هاشمی ۱۵ رای را کسب کنند و یک رای ممتنع هم متعلق به عباس شیبانی بود. با این حال در رای گیری دور دوم عباس شیبانی با فشار برخی دوستان اصولگرا به قالیباف رای می دهد و گفته می شود که عباس جدیدی هم که به محسن هاشمی رای داده بود ، توسط یکی از ورزشکاران حامی قالیباف برگه رای او خط می خورد و اسم قالیباف را می نویسد و به این ترتیب قالیباف توانست با رای ۲ عضو اصلاح طلب شورای شهر ،شهردار تهران بماند.
در همین حال برخی اخبار از جلسات قالیباف با برخی از اعضای اصلاح طلب شورای شهر در روز های قبل حکایت دارد که سعی داشته است رای آنها را به نفع خود تغییر دهد اما فقط توانست رای ۲ نفر از آنها را تغییر دهد و قطعا باید گفت قالیباف دوره سوم شهرداری خود را مدیون این ۲ عضوی است که بوسیله اصلاح طلبان وارد شورای شهر شدند اما برخلاف نظر تشکیلاتی آنها عمل کردند!
به گزارش روز نو، حال این سوال مطرح می شود که آیا بهتر نبود اصلاح طلبان فهرست شورای شهر تهران را کامل ارائه نمی کردند تا این افتضاح در روز انتخاب شهردار تهران رخ نمی داد؟!
مطمئنا این اتفاق برای دوستان شورای هماهنگی جبهه اصلاحات که همچین لیست ضعیف و شکننده ای را بسته بودند درس عبرتی شد تا دیگر افراد را با لابی و سفارش دیگران در لیست اصلاح طلبان جای ندهند تا اینچنین کام مردمی که با امید تغییر در مدیریت شهری به آنها رای داده بودند را با این افتضاح بزرگ تلخ کنند.
در پایان لازم و ضروری است که آقایان محسن رهامی و فرج کمیجانی که در راس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات قرار گرفته اند پاسخگوی این افتضاح بزرگ باشند و از سید محمد خاتمی هم که داعیه رهبری اصلاحات را دارد این انتظار نمی رفت که از این فهرست شکننده و ضعیف حمایت کند و حتی برخی افراد ناشناخته و ضعیف را با توصیه خودش در روزهای آخر به این لیست اضافه کند!

۱۴ عضوی که با لیست اصلاح طلبان وارد شورای شهر شدند
احمدمسجدجامعی- الهه راستگو- اسماعیل دوستی- احمد دنیامالی- محمد سالاری- محمد مهدی تندگویان- فاطمه دانشور- احمد حکیمی پور- محمد حقانی- عبدالحسین مختاباد- غلامرضا انصاری- محسن سرخو- مسعود سلطانی‌فر- ولی الله شجاع پوریان

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)