چند روز پیش یک سرهنگ سپاه پاسداران در تهران ترور شد. اکنون رژیم ایران “صهیونیست ها” را به انتقام تهدید می کند. سرویس های امنیتی ایران دچار یک افتضاح شدید شده اند. آنها نتوانستند از حمله یک جوخه ضربتی در وسط پایتخت تهران و کشتن یک افسر عالی رتبه سپاه پاسداران جلوگیری کنند. دو موتورسوار با شلیک پنج گلوله سرهنگ سجاد خدایی را در خودروی خود کشتند و ناشناس فرار کردند.

واحد نخبگان حکومت دینی شیعه عناصر مرتبط با استکبار جهانی را عامل «اقدام تروریستی» یعنی آمریکا و متحدانش و بالاتر از همه اسرائیل را به عنوان دشمن سرسخت خود مقصر دانست. در واقع، این ترور دارای امضای موساد است. ابراهیم رئیسی رئیس جمهور رژیم تروریستی ایران بلافاصله اعلام کرد که این اقدام تروریستی نابخشودنی را تلافی می کند.

چند روزی از آن زمان می گذرد و به نظر می رسد که رهبری تهران برای انتقام گیری جدی است. حداقل در اسرائیل، مقامات امنیتی نگران هستند و به شهروندان کشور یهودی توصیه می کنند که مثلاً به ترکیه سفر نکنند. در این بیانیه آمده است که نشانه‌های جدی و ملموسی وجود دارد که نشان می‌دهد ایران می‌تواند برای حمله به اسرائیلی‌ها در خارج از کشور تلاش کند.

اکنون “صهیونیست ها” حتی به صراحت نگران کننده ای تهدید می شوند. ایران به تازگی جزئیاتی از هدف قرار گرفتن پنج اسرائیلی توسط رژیم تروریستی ایران منتشر کرده است، رژیم ایران ادعا میکند که آنها به همراه خانواده و دوستانشان تحت نظارت دقیق قرار دارند.

کارشناسان احتمال قریب‌الوقوع بودن دور جدیدی از جنگ در سایه بین دو کشور را رد نمی کنند، چون رژیم ملاها نمی تواند قتل در تهران را بی پاسخ بگذارد به عبارتی خجالت خیلی سنگینی است. به هر حال، این ترور نقاط ضعف دستگاه امنیتی را آشکار کرد، بدیهی است که در موقعیتی نیست که بتواند از حملات عوامل خارجی به قلمرو خود جلوگیری کند. حتی اعضای ارشد نیروهای مسلح نیز از زندگی خود مطمئن نیستند.

چرا سرهنگ خدایی کشته شد؟

گمانه زنی های زیادی در رسانه های اسرائیلی و اندیشکده های بین المللی درباره علت کشته شدن سرهنگ خدایی وجود دارد. گفته می شود افسر تیپ قدس یگان ویژه عملیات خارجی سپاه پاسداران حملات پهپادی را هماهنگ می کرد. چند هفته قبل از مرگ خدایی، طبق گزارش ها، یک هواپیما بی نام به حریم هوایی کشور یهودی وارد شد.

تحلیل ها بارها تاکید می کنند که خدایی به عنوان یک تهدید عمومی برای اسرائیلی ها و یهودیان در سراسر جهان تلقی می شد. بر همین اساس، این مرد ۵۰ ساله متعلق به واحد ۸۴۰ بوده و گفته می شود که مسئول آدم ربایی و حملات بوده است.

در خاورمیانه، سوریه احتمالاً یکی از مناطق عملیاتی او بود. در گزارشی، این فرمانده قاچاق اسلحه در سوریه و از جمله موارد دیگر را سازماندهی میکرد. این دقیقاً همان چیزی است که اسرائیل سعی دارد با حملات هوایی بارها و بارها از آن جلوگیری کند. هدف اصلی این کار جلوگیری از تشکیل شبه نظامیان تروریستی حزب الله لبنان است.

اگر اسرائیل واقعاً مسئول مرگ خدایی باشد، این حمله می‌تواند نشان دهنده تغییر مسیر یا حداقل یک جزء جدید در سایه جنگ باشد. تا به امروز، بیشتر اقدامات مخفیانه دولت یهود با هدف خرابکاری در برنامه هستەای ایران بوده است، چه از طریق حملات سایبری، چه حمله به تاسیسات هسته ای و یا از بین بردن دانشمندان برجسته.

در نوامبر ۲۰۲۰، قتل محسن فخری زاده، فیزیکدان هسته ای که به نوعی پدر برنامه هسته ای ایران به شمار می رفت، توجه بسیاری را به خود جلب کرد. او در یک جاده روستایی در نزدیکی پایتخت جان خود را از دست داد و احتمالاً توسط یک سلاح کنترل از راه دور توسط عوامل اسرائیلی در ایران صورت گرفته است.

به گفته ناظران، مرگ افسر خدایی پیام دیگری به تهران دارد، تلاش رژیم ایران برای هژمونی در خاورمیانه بدون عکس العمل نیست و مبارزه با آن را می توان در اعماق ایران در هر زمانی انجام داد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)