کارشکنی در آزادی مسعود مسعودی زندانی سیاسی در زندان شیبان پس از ۱۰ سال حبس

پس از ۱۰ سال تحمل حبس، با کارشکنی در آزادی مسعود مسعودی توسط قوه قضاییه، این زندانی سیاسی همچنان در حبس باقی مانده است

با کارشکنی در آزادی مسعود مسعودی زندانی سیاسی محبوس در زندان شیبان اهواز، قوه قضاییه از ادغام پرونده ممانعت به عمل آمده و ۲ سال زندان به حکم او افزوده شده است.

کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، ۲۴ خرداد ۱۴۰۱، محکومیت ۱۰ ساله زندانی سیاسی مسعود مسعودی در بهمن ماه سال ۱۴۰۰، پایان یافت. اما دستگاه قضاییه به بهانه عدم ادغام پرونده، در آزادی او سنگ اندازی کرده و مانع آزادی وی شدند. به خانواده این زندانی سیاسی گفته شد که وی به اتهام «توهین به خامنه ای» به ۲ سال زندان دیگر محکوم بوده و باید این دو سال زندان را بگذراند.

زندانی سیاسی مسعود مسعودی هم اکنون در بند ۵ زندان مرکزی (شیبان) اهواز محبوس است.

مسعود مسعودی غرملکی (مرق ملکی) ساکن مسجد سلیمان در سال ۱۳۹۰ دستگیر شد. او به مدت طولانی در انفرادی وزارت اطلاعات اهواز تحت شکنجه های شدید قرار گرفت. وی سپس به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین خلق، «تبلیغ علیه نظام» و «اقدام علیه امنیت ملی، و «تشکیل گروه» محاکمه و به ۲۵ سال زندان محکوم شد. پس از دو سال زندان به دلیل نبودن مدارک کافی بر علیه وی، حکم او به ۱۰ سال کاهش پیدا کرد.

مسعود مسعودی در زندان نیز تحت شکنجه های زیادی قرار داشت. بارها از طرف مأموران اطلاعات مورد تهدید و فشار قرار گرفت تا مصاحبه تلویزیونی کرده و عقاید خود را انکار کند.

این زندانی سیاسی و خانواده وی بارها توسط مأموران و عوامل زندان مورد فشار قرار گرفتند و این فشار و تهدیدها همچنان ادامه دارد. طی سالهای زندان بارها گماشتگان اطلاعات روی تخت او نامه های تهدیدآمیز و چاقو قرار می دادند تا فشار بر او را افزایش بدهند.

مسعود مسعودی در دوران زندان پدر و مادر خود را از دست داد. اما به وی اجازه داده نشد که در مراسم ختم آنها شرکت کند.

او طی ۱۱ سال زندان به بیماری فشار خون مبتلا شده که در مواردی به تشنج می انجامد. اما مسئولان زندان وی را از رسیدگی پزشکی محروم کرده و تنها به دادن داروهای مسکن بسنده کرده و از رسیدگی کافی پزشکی به وی خودداری میکنند.

این زندانی سیاسی در جریان شورش در زندان شیبان در فروردین ۹۹، با شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای دچار آسیب شده و بشدت مورد ضرب و جرح قرار گرفت.

 

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)