فعالان در تبعید: بنا بر اطلاع “کمپین صلح فعالان در تبعید” ساعاتی پیش نشریه محلی «نگین کرمان» به اتهام 
«توهین» به «مقدسات اسلام» و «تبلیغ‌ علیه نظام» توقیف شد.

خبرگزاری فارس نیز با  تایید این خبر، به نقل از یک منبع آگاه در دستگاه قضائی استان کرمان گفت: “مسیر قانونی پرونده نشریه نگین کرمان در حال طی شدن است و مدیرمسئول این نشریه به دلیل درج مطالب توهین‌آمیز به دادسرا‌ احضار شده است.”

نشریه «نگین کرمان‌» در‌ شماره روز ۲۳ مرداد ماه خود مطلبی با عنوان «کشور خارج کجاست؟» منتشر کرده که این مطلب با خشم محافظه‌کاران این استان مواجه شده است

720_975

در همین رابطه، روز گذشته محمد صباحی  امام جمعه کرمان نیز در خطبه‌های نماز جمعه با اظهار تاسف از انتشار چنین مطلبی از مسئولان این نشریه گفته بود: ” این مطلب نوشته مسئولان و دست‌اندرکاران این نشریه نیست، اما چاپ آن جای تاسف و گلایه دارد.”

وی ادامه داد: ان‌شاء‌الله مسئولان این نشریه این حرکت ناشایست خود را جبران کنند و در نوشتار و گفتار خود دقت لازم را داشته باشند.

حجت الاسلام صباحی افزود: “همه ما قصد داریم در دولت جدید اوضاعی آرام و بی‌دغدغه فراهم باشد، نشریات با چاپ مطالبی بیهوده وقت مردم را به هدر ندهند.”

 اما صبح امروز شنبه به دنبال تجمع گروهی از آنچه توسط سایت محلی هجرت “نمایندگان روحانیون؛ مداحان؛ دانشجویان؛ دانش‌آموزان؛رسانه؛ هیات‌های مذهبی و امت حزب الله کرمان” خوانده میشود؛  در مقابل دفتر نشریه نگین کرمان و اعتراض نسبت به آنچه “انتشار مطلبی توهین‌آمیز به قرآن؛ اسلام؛ ارزش‌ها و شهدا” نامیده میشد؛ اوضاع تغییر کرد.

در این تجمع حجت الاسلام روح الله عسکری ضمن سخنانی به سخره گرفتن مقدسات در قالب طنز در این نشریه را محکوم کرد و اظهار داشت: این جمع به نمایندگی از تشکل‌های مختلف در این مکان اجتماع نموده‌اند تا نسبت به توهین به مقدسات اعتراض نمایند.
وی افزود: مسئولیت هر آن‌چه که در نشریات چاپ می‌شود؛ به عهده‌ی مدیر مسئول است و ایشان نمی‌توانند از محتوای نشریه اظهار بی‌اطلاعی کنند.
حجت الاسلام عسکری خاطر نشان کرد: مدیر مسئول نشریه نگین کرمان باید بدون اما و اگر صریحا در رسانه‌ی خودعذرخواهی و جبران مافات کند.

گفتنی است علیرغم ابراز ندامت عباس کریم‌زاده مدیر مسئول نشریه نگین کرمان، حکم توقیف این نشریه توسط دادگستری صادر شده است.آقای عباس زاده امروز خطاب به معترضین گفته بود: از این مطلب دفاع نمی‌کنم  اما مگر کسی هم نشریات محلی را می‌خواند؟! این نشریات مجانی روی دکه‌ها می‌رود ولی کسی آن‌ها را نمی‌خواند!!
وی همچنین از انتشار این مطلب اظهار ندامت کرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com