به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، به نقل از وبسایت هه‌نگاو، سعدا خدیرزاده زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه که از ۵ روز قبل در اعتراض به ۷ ماه بلاتکلیفی دست به اعتصاب غذا زده است، به مسئولین زندان تاکید کرده است که تا تحقق خواسته هایش به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد، حتی اگر سلامت خود و جنینش به خطر بیفتد.

زندانی سیاسی سعدا خدیرزاده

زندانی سیاسی سعدا خدیرزاده

مسئولین زندان ارومیه با این زندانی سیاسی دیدار کرده و به وی گفته اند: «اداره اطلاعات پیرانشهر مانع از آزادی شما با قید وثیقه است.»

زندانی سیاسی سعدا خدیرزاده تاکید کرده است که تا تحقق خواسته هایش به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد.

سعدا خدیرزاده از روز سه شنبه ۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به نشانه اعتراض به ۷ ماه بلاتکلیفی خود در زندان مرکزی ارومیه به اعتصاب غذا دست زده است.

به گفته یک منبع مطلع از زندان ارومیه، «بخشی» ‌رئیس زندان، روز جمعه و شنبه دوبار به دیدار سعدا خدیرزاده رفته و از وی خواسته است که به اعتصاب غذای خود پایان دهد.

همچنین مسئولین زندان به سعدا خدیرزاده گفته اند: «که ما هیچ کاره هستیم و شاکی پرونده شما اداره اطلاعات پیرانشهر بوده و آنها مانع از آزادی شما با قید وثیقه هستند.»

سعدا خدیر زاده ۳۲ ساله و اهل پیرانشهر میباشد که در روز پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ در حالی که یک ماهه باردار بود، توسط اداره اطلاعات پیرانشهر بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات در ارومیه منتقل شد.
وی پس از ۲۵ روز و بعد از اتمام بازجویی ها به بند زنان زندان مرکزی ارومیه منتقل شد.

این زندانی سیاسی از آن زمان تا کنون در بند زنان زندان ارومیه بدون دسترسی به برخورداری از خدمات پزشکی زنان در دوران بارداری نگهداری میشود.

در فایلی که پیشتر توسط هه‌نگاو منتشر شد، سعدا خدیر زاده میگوید: «من را بعنوان یک گروگان در زندان نگه داشتند، برای اعتراف اجباری مرا تهدید کردند و ماموران امنیتی پیشنهاد غیر اخلاقی به من دادند.»

 

 

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)