کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز جمعه ۳ دیماه ۱۴۰۰، یک کودک سوختبر بلوچ بنام عثمان بامری با تیراندازی ماموران مسلح سپاه پاسداران در مرز کلگان شهرستان سراوان کشته شد.

عثمان بامری فرزند نبی بخش از اهالی شهرستان ایرانشهر بوده است.

بر اساس این گزارش این کودک بلوچ با موتور سیکلت در مرز کلگان مشغول کار سوختبری بوده که با تیراندازی نیروهای مسلح سپاه پاسداران کشته شده است.

شایان ذکر است بر اساس اخبار و گزارشات رسیده، کشتار سوختبران نسبت به سالهای قبل افزایش داشته است.

ماموران مسلح سپاه پاسداران و نیروی انتظامی بصورت آتش به اختیار به سمت سوختبران شلیک کرده و آنها را به قتل می رسانند و یا خودروها و موتورهایشان را به آتش می کشند. بسیاری از این ماموران بلافاصله متواری می شوند و کسی نه تنها حسابرسی از آنها نمی کند بلکه کاملا تحت حمایت نظام فاسد جمهوری اسلامی دست به این جنایات می زنند.

سوختبری شغل کاذب و طاقت فرسایی است که مردم در مناطق مرزی استان سیستان و بلوچستان مجبور هستند بخاطر تهیه لقمه نانی به آن رو بیاورند، اما ماموران انتظامی و سپاه پاسداران که عوامل اصلی غارت و نبود فرصت های شغلی هستند، همین آب باریکه درآمد را هم از این مردم محروم می گیرند و اگر هم آنها را به قتل نرسانند تمام دارایی و سرمایه زندگیشان را به آتش می کشند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)