تجمع هزاران نفر از اقشار مختلف مردم اصفهان در پی فراخوان کشاورزان اصفهان در بستر بی‌آب زاینده رود در پل خواجو

روز جمعه ۲۸ آبان‌ماه ۱۴۰۰، در پی فراخوان روز گذشته کشاورزان، هزاران نفر از اقشار مختلف مردم اصفهان تجمع کردند. در این گردهمایی بزرگ در پل خواجو، از جمله بازنشستگان تامین اجتماعی در حمایت از خواسته کشاورزان شرکت کردند. مهم‌ترین مطالبه کشاورزان اصفهان جاری شدن آب در زاینده رود و دادن حقابه آنها است.

تجمع بزرگ مردم و کشاورزان اصفهان در یازدهمین روز اعتراض شبانه‌روزی + فیلم

حقابه ما را به کی فروختی؟ باید جواب بدی! حسابرسی کشاورزان از مدیر عامل آب اصفهان + فیلم

رد پیشنهاد فریبکارانه استاندار اصفهان برای به شکست کشاندن اعتصاب کشاورزان اصفهان+فیلم

در تجمع بی‌نظیر امروز مردم اصفهان و کشاورزان معترض مردم شعار می‌دهند: «توپ، تانک، فشفشه، زاینده‌رود باز بشه». «اصفهانی می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد»، «تا آب نیاد به رودخونه برنمی‌گردیم به خونه».

«اگر که آب وا نشه، اصفهان غوغا میشه»، «زاینده رود را پس بده، به اصفهان نفس بده».

مردم پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: «زاینده رود روان، کارون خروشان، جانم فدای ایران». «توسعه صنایع آب‌بر و آلاینده را در اصفهان متوقف کنید».

در تجمع امروز مردم اصفهان در بستر زاینده رود، کشاورزان در سخنرانی خود از مردم اصفهان قدردانی کردند. مردمی که در این روزهای سخت از کشاورزان در سرما حمایت کرده و در تجمع و تحصن شبانه‌روزی آنها شرکت کردند.

فیلم‌ها و تصاویر فراوانی از این تجمع بزرگ منتشر شده است.

در این فیلم‌ها خشم مردم و کشاورزان اصـفهان از عملکرد حاکمیت، به‌دلیل قطع آب زاینده رود را نشان می‌دهد. زاینده رودی که اصلی‌ترین شاهرگ حیاتی اصـفهان محسوب شده و خشک شدن آن نابودی محیط زیست را به‌دنبال دارد.

استقرار خودروهای زرهی یگان‌های گارد ضد شورش در اطراف ساختمان صدا و سیما

گستردگی این تجمع بزرگ در پل خواجو، سران حاکمیت را به وحشت انداخت. به‌طوریکه برای اولین بار مجبور شد در صدا و سیمای اصـفهان به این تجمع بزرگ اشاره کند.

دولت رئیسی در وحشت از خشم مردم برای حفاظت از ساختمان صدا و سیمای اصـفهان، خودروهای زرهی و یگان‌های ضدشورش را در اطراف آن مستقر کرده است.

به گفته مردم معترض، حکومت برای جلوگیری از انتشار گسترده خبرهای این اعتراض بزرگ، اینترنت تلفن‌‌های همراه را در منطقه پل خواجو قطع کرده است.

از طرف دیگر، امروز (جمعه) دولت رئیسی و کل حاکمیت از ترس گسترش اعتراض، به اقداماتی دست زد. از جمله معاون خود، محمد مخبر را به صحنه فرستاد تا در یک برنامه زنده حاضر شده و به مردم اصـفهان وعده و وعید پیگیری مشکلات را بدهد. همچنین وزیر نیرو در صدا و سیما ظاهر شده و از مردم اصـفهان معذرت‌خواهی کرد که نتوانسته مشکل آنها را حل کند. اما اینها چیزی جز ترس حکومت از هزاران معترضی نیست که در زاینده رود جمع شده‌اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)