قتل یک بلوچ

کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز پنجشنبه ۱۳ آبان۱۴۰۰، یک شهروند بلوچ بنام علی براهویی با تیراندازی مستقیم ماموران مسلح پاسگاه انتظامی تهرود در محور بم به ریگان کشته شد.

بر اساس این گزارش علی براهویی اهل سرجنگل از توابع شهرستان زاهدان بوده است.

علی براهویی پس از تخلیه بار در نرماشیر در حال بازگشت به محل زندگی خود بود که هدف تیراندازی ماموران نظامی قرار گرفت. این بدان معناست که در زمان شلیک ماموران مسلح به سمت خودروی علی، ماشین وی خالی بوده وهیچ باری به همراه نداشته است.

یک منبع مطلع در اینباره اظهار داشت که نیروهای نظامی به قصد کشت به سمت علی شلیک کردند و مرمی گلوله به سر او اصابت کرده و علی به قتل رسیده است.

گفته می شود ماموران مسلح حکومتی پس از تیراندازی و قتل علی، با سرعت از محل متواری شده اند.

 

با اصابت گلوله به سر علی براهویی مشخص می‌شود که ماموران مسلح حکومتی از همان ابتدا با قصد کشت به این شهروند شلیک کرده‌اند

شایان ذکر است ماموران مسلح حکومتی بدون هیچ گونه محدودیت و ترس از حسابرسی به سمت کولبران، کاسبکاران، سوختبران و سایر شهروندان شلیک میکنند و آنها را به قتل می رسانند.

در روزهای گذشته همچنین یک کاسبکار بنام فرهاد زندی و یک کولبر بنام محمد خدایی توسط ماموران مسلح حکومتی به قتل رسیدند. در نتیجه در ظرف کمتر از یک هفته دستکم سه شهروند توسط ماموران مسلح حکومتی کشته شدند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)