کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام ۱۴ آبان ۱۴۰۰، زندانی سیاسی محمد آشتیانی عراقی محبوس در زندان مرکزی کرج در حالی که به بیماری قلبی مبتلا است و باید روزانه داروهای خاصی را مصرف کند، از دسترسی به داروهای حیاتی خود محروم است و رئیس این زندان امکان رساندن دارو از طریق خانواده‌اش را هم به او نمی‌دهد.

بهداری زندان مرکزی کرج به این زندانی سیاسی گفته است «هیچگونه دارویی نداریم». این درحالیست که او باید روزانه ۵ نوع قرص برای مشکلات قلبی‌اش مصرف کند اما بهداری زندان به او گفته است که حتی آسپرین بچه هم ندارد.

از سوی دیگر عوامل زندان مرکزی کرج به خانواده این زندانی سیاسی نیز اجازه نمی‌دهند که داروهای ضروری برای وی را از بیرون تهیه کرده و به او برسانند. این زندانی سیاسی، از این طریق تحت شدیدترین شکنجه و فشارها قرار دارد.

براساس اخبار و گزارشهای رسیده به کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، مواد مخدر و قرص های روانگردان در همین زندان توسط عوامل زندان، بصورت گسترده‌ای در دسترس زندانیان قرار داده می‌شود و هیچ محدودیتی هم ندارد اما داروهای ضروری و حیاتی زندانیان به آنها داده نمی‌شود.

زندانی سیاسی محمد آشتیانی عراقی ۵۷ ساله، متاهل و دارای دو فرزند از زندانیان سیاسی دهه شصت است.

این زندانی سیاسی در اسفند ۹۷ در تهران بازداشت و به اداره اطلاعات منتقل شده و تحت بازجویی و شکنجه قرار گرفت.

او سپس به زندان مرکزی کرج منتقل گردید. به وی ابلاغ شد که به اتهام «تبلیغ علیه نظام، توهین به خامنه‌ای و هواداری از مجاهدین خلق» به سه سال زندان و جریمه سنگین محکوم شده است.

او به بیماری‌هایی همچون آسم، فشار خون، چربی خون و یک بیماری داخلی مبتلا است که باعث وخامت حال او در این شرایط می‌شود.

کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، ضمن فراخوان به تمامی ارگانهای حقوق بشری جهت اقدام فوری برای نجات جان زندانی سیاسی محمد آشتیانی، مسئولیت هر اتفاقی برای وی را بر عهده رئیس زندان و دستگاه قضاییه خامنه‌ای می داند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)