محمدرضا نسب‌عبداللهی

سرنوشت دختربچه ۶ ساله‌یی در بیمارستانی در شیراز در هاله‌یی از ابهام قرار دارد. بستری شدن فاطمه ۶ ساله در بخش فوریت‌های کودکان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرکز استان فارس از دو هفته قبل و وقتی این دختر از بوشهر به این شهرستان انتقال داده شد انجام گرفت. حالا ۲۹ روز بعد از آنکه این دختربچه توسط مادر و ناپدری‌اش به‌شدت مورد آزار قرارگرفته هنوز اقدام موثری برای بهبود وضعیت این کودک انجام نشده است. این کودک قرار است به زودی از بیمارستانی که در شیراز بستری است به محل حادثه یعنی بوشهر بازگردانده شود. براساس گزارش خبرنگار ما گویا سازمان بهزیستی استان بوشهر با گماردن شخصی در بیمارستان محل بستری این دختربچه از انتشار جزییات درباره این ماجرا جلوگیری کرده است.

این کودک در حالی قرار است دوباره به محل حادثه در بوشهر بازگردانده شود که شنیده‌ها حاکی از آن است که ناپدری و مادر این کودک به دلیل مصرف روانگردان شیشه و توهم ناشی از آن او را به شکل مرغ دیده و قصد داشتند آن را کباب کنند. با این حال پایگاه اینترنتی “خلیج‌فارس” ۲۲ خردادماه امسال در خبری نوشت: “کودک ۶ ساله‌ بوشهری که بر اثر آزار و اذیت پدر و مادرش دچار سوختگی شده بود به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر انتقال یافت. این کودک با شعله سیگار سوزانده شده بود.” با این حال مشاهدات خبرنگار ما حاکی از آن است که آثاری به غیر از سوختگی نظیر دندان‌گرفتگی نیز بر بدن این دختربچه مشهود است که شنیده‌های مربوط به توهم و کارهای بعد از آن توسط سرپرستان این طفل را تایید می‌کند.

هیچ رمقی برای فاطمه باقی نمانده است

فاطمه ۶ ساله تا دیروز در بیمارستانی معروف در شهرستان شیراز بستری بوده و ظاهر او بیش از هر چیز گویای وخامت حال اوست. جثه بسیار لاغر دختربچه در حالی که استخوان‌هایش از زیر پوست نمایان است حاکی از وضعیت بسیار نامناسب تغذیه این دختربچه است. همچنین مشاهده این دختربچه نشان می‌دهد که آثار سوختگی روی دست راست، پاها و صورت او بسیار مشهود است. علاوه بر این آثار دندان‌گرفتگی نیز روی سینه و گلوی دختربچه دیده می‌شود.

این دختربچه به هیچ‌عنوان نمی‌تواند پاسخگوی سوالاتی باشد که از او پرسیده می‌شود. او حتی قادر به بازکردن هیچ‌کدام از چشم‌هایش نبوده است. گفته می‌شود یک چشم او نابینا شده و چشم دیگر نیز نیاز به جراحی دارد. براساس اطلاعات به دست آمده فاطمه از دو هفته پیش در شیراز بستری شده است.

این شواهد از ظاهر بدن این دختربچه فرضیه و گفته‌هایی را که تقویت کرده برجسته می‌کند که در آن تاکید شده ناپدری و مادر به دلیل مصرف روانگردان شیشه دچار توهم شده و دختربچه را به شکل مرغی دیده و قصد کباب کردن او را داشته‌اند.

بازپرس پرونده چه گفته بود؟

در همین حال اواخر خردادماه پایگاه اینترنتی “خلیج‌فارس” در پیگیری این ماجرا نوشت: “بازپرس ویژه دادگستری بوشهر از دستگیری متهمی خبر داد که بخشی از بدن دختربچه ۶ ساله‌یی را با فندک سوزانده و دو چشم وی را کور کرده بود.”

قاضی مقدس در گفت‌وگو با این پایگاه اینترنتی ضمن تایید معتاد بودن سرپرستان این کودک به روانگردان شیشه تاکید کرده بود: “مادر معتاد این دختربچه از دو ماه قبل از شیراز به بوشهر آمده بود و در منزلی با یک فرد معتاد به شیشه زندگی می‌کردند.”

وی توضیح داده بود: با توجه به ارتباط نامشروع فرد معتاد با مادر این دختربچه، علت و انگیزه این کودک‌آزاری از سر راه برداشتن طفل برای رسیدن به آمال غیرشرعی این شخص جانی عنوان شده است.

همچنین در گزارش این پایگاه خبری اینترنتی به نقل از بازپرس این پرونده تصریح شده است: این فرد جانی با آتش فندک همه بدن این دختربچه را سوزانده و علاوه بر شکستن دنده و کور کردن دو چشمش، متاسفانه با زدن ضربه با شیء سخت به سرش، او را دچار ضربه مغزی کرده است.

مقدس ادامه داد: با تاکید رییس کل دادگستری استان و دادستان بوشهر برای تسریع در رسیدگی به موضوع و همکاری پلیس، فرد معتاد که پس از جنایت متواری شده بود، در حین خروج از بوشهر دستگیر شد. مقدس گفت: مادر این دختر بچه نیز به جرم مشارکت و ارتباط نامشروع دستگیر شده است. شنیده‌هاحاکی از آن است که مسوولان قصد دارند این دختربچه را در حالی که هنوز به مراقبت‌های ویژه پزشکی نیاز دارد به بوشهر بازگردانند. گرچه گفته می‌شود که سرپرستان قانونی کودک یاد شده در بازداشت به سر می‌برند اما مشخص نیست بازگشت این دختر بچه به بوشهر چه آینده‌یی را برای او رقم بزند.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com