بنا به گزارشهای رسیده از منابع موثق روز سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ دو زندانی اجیر شده، به اتاق زندانی سیاسی جواد حسینی نژاد در زندان وکیل آباد مشهد رفته و وی را وحشیانه مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند بطوری که این زندانی سیاسی از ناحیه چشم جراحت شدید برداشته و ۲ یا ۳ بخیه خورده است. این زندانیان جواد حسینی نژاد را تهدید به قتل کرده اند.

عوامل اجیر شده که دست به این اقدام زدند، به جواد حسینی‌نژاد گفته اند «ریختن خون تو حلال است و باید تو را کشت».

علیرغم شکایت این زندانی علیه ضاربین، اما تاکنون هیچ اقدامی از جانب رئیس زندان در جهت رسیدگی و مواخذه از آنها نشده است.

جان زندانی سیاسی جواد حسینی نژاد در خطر است و هر لحظه احتمال قتل وی توسط عوامل اجیر شده توسط رئیس زندان علیه این زندانی سیاسی میرود.

از سوی دیگر پدر این زندانی اخیرا از ناحیه سر مورد عمل جراحی قرار گرفته است. وی خواستار دیدار فرزندش است اما تاکنون عوامل زندان به جواد حسینی نژاد اجازه دیدار پدرش را نداده اند.

لازم به ذکر است که دو نفر از اعضای خانواده جواد حسینی‌نژاد شامل مادر و خواهرش در اردیبهشت و شهریور ماه سال جاری فوت کردند، اما رئیس زندان از دادن مرخصی به جواد برای حضور در مراسم تشییع و تدفین آنها خودداری نمود.

شایان ذکر است موارد ضرب و شتم و قتل زندانیان سیاسی در روزها و هفته های اخیر افزایش یافته و جان زندانیان سیاسی به شدت در خطر است. همچنین عوامل زندان نه تنها هیچ توجهی به شکایات زندانیان سیاسی ندارند بلکه خودشان در کشتار زندانیان بطور مستقیم دخالت دارند.

جواد حسینی نژاد از معترضین آبان ۹۸ است که برای دومین بار در ۲۱تیر ۱۳۹۹ دستگیر و یک ماه در انفرادی بوده و سرانجام در یک دادگاه فرمایشی به ۵ سال زندان محکوم شد.

در آخرین مورد امیرحسین حاتمی در زندان تهران بزرگ توسط عوامل زندان تحت ضرب و شتم به قتل رسید.

پیشتر نیز علیرضا شیرمحمدعلی توسط عوامل اجیرشده رئیس زندان تهران بزرگ به قتل رسیده بود. عوامل زندان به عمد زندانیان سیاسی را به بهانه های مختلف از بند زندانیان سیاسی خارج کرده و در بند زندانیان جرائم خشن و خطرناک قرار میدهند تا آنها را سربه نیست یا تحت آزار و اذیت و فشار بیشتر قرار بدهند.

کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، نسبت به جان زندانی سیاسی جواد حسینی نژاد هشدار داده و مسئولیت هر اتفاقی که برای این زندانی سیاسی بیفتد را متوجه رئیس و عوامل زندان مشهد میداند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)