به نقل از کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام اول مهر ۱۴۰۰؛ زندانی سیاسی محمدمسعود معینی روز سه شنبه ۳۰شهریور۱۴۰۰ در دادگاهی به ریاست قاضی مظلوم به دو سال حبس تعزیری در کنار سایر احکام از جمله «سه ماه کار نظافت عمومی و نوشتن ۸۰صفحه علیه گروههای معاند» محکوم گردیده و بایستی این نوشته ها پس از مطالعه اجباری کتاب مطهری درباره نفاق باشد.

محمدمسعود معینی همچنین ممنوع الخروج اعلام شد.

اتهام محمدمسعود معینی «اجتماع و تبانی» و «ارتباط با سازمان مجاهدین خلق» اعلام شده است.

یادآوری می کنیم که آقای معینی اواخر خردادماه امسال در منزل خود در تهران بازداشت و در تاریخ ۲۰ تیرماه ۱۴۰۰، به بند عمومی زندان اوین منتقل شد.

آقای معینی، پیشتر توسط شعبه ۲۳ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدمهدی شهمیرزادی به همراه مادرش زهرا صفایی و خواهر خود پرستو معینی محاکمه و از بابت اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور به تحمل ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

خانم زهرا صفایی و دخترش پرستو معینی در حال حاضر در زندان قرچک ورامین، در حال سپری کردن دوران حبس خود هستند.

علاوه بر این خاله وی، خانم مولود صفایی ۶۱ ساله، شهروند ساکن تهران روز چهارشنبه ۲۶ خردادماه توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

پدر بزرگ این متهم سیاسی، معروف به «حاجی صفایی» یکی از بازاریان سرشناس تهران بوده که در سال ۶۰ به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین خلق اعدام شد.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)