کیفرخواست دادستان استکهلم بر اساس موادی از آیئن نامه جرائم سوئد و کنوانسیون چهارم ژنو تنظیم و دو اتهام را مطرح می‌کند: «نقض حقوق بین‌المللی از نوع سنگین» و «قتل»!
– اسناد منتشر شده از سوی دادستانی سوئد و گفته‌های ایرج مصداقی و فیلم‌های مستندِ ضبط شده، نشان می‌دهند فردی به نام هِرش صادق ایوبی، شوهرِ سابقِ دخترخوانده حمید نوری، آنکسی است که با ایرج مصداقی تماس گرفته و اطلاعات مربوط به حمید نوری را در اختیار او قرار داده است. ایرج مصداقی با ابتکاری که برای به دام انداختن حمید نوری به آن متوسل شد، موفق می‌شود با کمک هِرش صادق ایوبی اعتماد حمید نوری را جلب و او را متقاعد به سفر سوئد کند. در همین زمان ایرج مصداقی مقدمات حقوقی دستگیری حمید نوری را دنبال و اسناد لازم را برای ارائه به دادستانی سوئد تهیه کرده و از طریق یک وکیل در اختیار دادستانی سوئد قرار داد تا بر اساس آن حمید نوری در زمان ورود به فرودگاه استکهلم دستگیر شود.

چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ برابر با ۰۴ اوت ۲۰۲۱

حنیف حیدرنژاد- دادستانی استکهلم در سوئد در تاریخ ۲۷ ژوئیه ۲۰۲۱ با انتشار اطلاعیه‌ای از شروع دادگاه رسیدگی به اتهامات حمید نوری خبر داد. این دادگاه قرار است ۱۰ اوت ۲۰۲۱ برابر با ۱۹ امرداد ۱۴۰۰ در شهر استکهلم، پایتخت سوئد شروع و پایان آن برای ماه آوریل ۲۰۲۲ (فروردین ۱۴۰۱) پیش‌بینی شده است

ادامه مطلب

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)