همراه با زندانی سیاسی در تبعید، آتنا دائمی در زندان لاکان رشت

همسرایان آزادی  – زندانی سیاسی آتنا دائمی

زندانی سیاسی آتنا دائمی که هم اکنون در تبعید در زندان لاکان رشت محبوس است، در سال ۱۳۶۷ در تهران به دنیا آمد. او به دلیل فعالیت در زمینه حقوق کودکان، دفاع از زندانیان سیاسی و مخالفت با حکم ضد انسانی اعدام، در مهر سال ۹۳ بازداشت شد.

آتنا دائمی در تاریخ ۲۳ اسفند ۹۳ در دادگاهی به ریاست قاضی مقیسه به ۱۴ سال زندان محکوم گردید. این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۷ سال کاهش یافت و سرانجام ۵ سال آن، قابل اجرا اعلام شد

آتنا ۱۶ماه پس از بازداشت، به قید وثیقه آزاد شد و پس از حدود ۸ ماه بعد، برای گذراندن دوران محکومیتش، بار دیگر زندانی شد.

روز ۱۴ تیر۹۹ حکم آتنا به پایان رسید اما پرونده سازیهای متعدد باعث شده که او همچنان در حبس و زندان باشد.او بارها در اعتراض به وضعیت زندان دست به اعتصاب غذا زده است.

آتنا دائمی به همراه گلرخ ایرایی روز چهارم بهمن سال ۹۶ به زندان قرچک ورامین تبعید شدند.آنها با اعتصاب غذا و پافشاری بر آن،بار دیگر در ۱۹ اردیبهشت۹۷ به بند زنان اوین بازگردانده شدند

آتنا دائمی روز سه شنبه  ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۹ از زندان اوین به زندان لاکان رشت تبعید گردید.

 این زندانی شجاع روز ۳۱ اردیبهشت۱۴۰۰ در پیامی ضمن رد تقاضای عفو توسط شکنجه‌گران و بازجویانش گفت:

«هرگز بابت آزاداندیشی و آزادی خواهی، پافشاری بر حق، طلب عفو از شب نهادان زمانه نخواهم کرد، بلکه مصمم تر از قبل به راهم ادامه خواهم داد. و به آنها متذکر می شوم که این شما هستید که باید از مردم طلب عفو و بخشش کنید.»

همچنین روز ۲۸خرداد ۱۴۰۰- بدنبال قطع بی دلیل تماس زندانی سیاسی آتنا دائمی در تبعید در زندان رشت و نگرانی خانواده وی، بعد از مراجعه به این زندان مشخص شد که تماس این زندانی سیاسی قطع شده و رئیس زندان در پاسخ به اعتراض او به وی گفته است: «تو اینجا مستاجر هستی و ما صاحبخانه، دلمون میخواد تلفن را قطع کنیم»!

خانواده آتنا همچنین در نگرانی از ابتلای فرزندشان به کرونا در زندان رشت به سر می برند. خواهر آتنا دائمی در اینرابطه نوشت:‌«در بندها تعداد افراد بیش از حد مجاز شده یک هواخوری در زندان بسته است و هوا به شدت گرم است وکولرها هم خراب است و پیک پنجم کرونا هم در ایران شروع شده و رئیس زندان و رئیس بند حاضر به پاسخگویی نیستند.»

آتنا دائمی پیشتر نیز در ۱۵تیر۹۹، پس از دریافت حکم جدید دو سال حبس و ۷۴ضربه شلاق در پیامی از زندان گفت: «من امروز آزادم چون آزادی به آن طرف میله‌ها بودن نیست و هریک حکم جدید یعنی تایید آزادی من، من تا آخرش هستم تا زنده‌ام».

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecutio

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)