بدنبال اظهار نظر وزیر خارجه کانادا که حسن روحانی و کاندیداهای ریاست جمهوری را عروسک های ولی فقیه، و نمایش انتخابات را بی ارزش خوانده بود، عوامل رژیم، اصلاح طلبان حکومتی و بی بی سی یک کارزار علیه وی براه انداختند تا صحبت هایش را پس بگیرد و بدین ترتیب، کسانی که روحانی را دست نشانده ولی فقیه میدانند حساب کار دستشان بیاید

——————

بدنبال نمایش انتخابات در ایران که ولی فقیه چند از گماشتگان خود را بعنوان کاندید معرفی کرد و سرانجام به صلاح رژیم دید که حسن روحانی را از صندوق بیرون بکشد تا بدین ترتیب از فشار اجتماعی بکاهد و برای نظام وقت بخرد، یک کارزار وسیع از طرف عوامل حکومت در خارج و داخل کشور براه افتاده تا این آخوند واپسگرا را بعنوان نماینده مردم ایران جا بیندازند و همچنین راه و روش اصلاح طلبی و شرکت در انتخابات نمایشی را تنها راه مبارزه در این نظام معرفی کنند.

درهمین راستا، پیام وزیر خارجه کانادا که انتخابات را غیردموکراتیک و بی اثر خوانده بود، باعث عصبانیت و خشم بی اندازه رژیم و عوامل خارج از کشوری اش شد و یک کارزار رسانه ای و طومار نویسی علیه وی براه انداختند تا حرف خودش را پس بگیرد.

در اولین گام، یک ایرانی مقیم کانادا بنام آیدا احدیانی که وبلاگی تحت نام “پیاده رو” دارد، از ایرانیان خواست تا با نامه نویسی به وزیر خارجه به او اعتراض کنند. بی بی سی نیز که در اینگونه مواقع حی و حاضر است، بلافاصله با وی مصاحبه ای ترتیب داد تا قضیه را داغ کند.

به این بخش از مصاحبه احدیانی با بی بی سی نگاه کنیم:

“روز یک‌شنبه گذشته پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران، جان برد، وزیر خارجه کانادا، در اطلاعیه‌ای ضمن محکوم‌کردن محدودیت‌های موجود در ایران برای برگزاری یک انتخابات آزاد، گفته بود که این رای‌گیری و نتیجه آن “عملا بی‌معنی” است. او همچنین در این بیانیه هر هشت نامزد انتخابات ایران، از جمله آقای روحانی را “عروسک‌های دست رهبر” خوانده بود.

این عبارت مایه اعتراض گروهی از ایرانیان مقیم کانادا شد. از جمله آیدا احدیانی، نویسنده وبلاگ پیاده‌رو، از خوانندگان خود خواست با فرستادن نامه به وزیر خارجه کانادا، از او بخواهند حرفش را در این باره پس بگیرد. این ایرانی مقیم کانادا در این باره فراخوان خود به بی‌بی‌سی گفت: “وقتی مطمئن شدم وزیر خارجه کانادا چنین عبارتی را استفاده کرده، خیلی به من بر خورد. چون خودم را هم یک ایرانی و هم یک کانادایی و البته بیشتر یک ایرانی می‌دانم، فکر کردم باید اعتراض کنم.”

خانم احدیانی درباره این که چرا این عبارت به نظرش توهین‌آمیز آمده، می‌گوید: “همه ما با شور و شوق منتظر نتیجه این انتخابات بودیم. منظورم این نیست که همه چیز به نفع ما بود. ولی فکر می‌کردیم این تنها راه درست‌شدن اوضاع باشد و راه دیگری نمی‌دیدیم.”

بدنبال این مصاحبه، عوامل رژیم ایران در کانادا و همچنین گروههای وابسته به اصلاح طلبان حکومتی یک کارزار وسیع علیه وزیر خارجه براه انداختند و سرانجام وزیر خارجه محبور شد تا در بیانیه مجددی اظهارات اولیه خودش را توضیح دهد. به گزارش رادیو فردا در این باره نگاه کنیم:

“جان برد وزیر خارجه در بیانیه جدید خود میگوید :کانادا  صدای همه آنهایی که در داخل ایران برای امید و آینده ای روشن رای داده اند را می شنود. فقط این مردم ایران هستند که می توانند معنای این انتخابات را تعیین کنند، اکثریت ایرانیان با رای خود ضمن مخالفت با افراط گرایی، به دیکتاتوری علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی اعتراض کرده و عمیقا خواستار تغییر شده اند.

به گزارش «گلوب اند میل» وزیر امور خارجه کانادا اضافه کرده است:همانگونه که نظر فعالان شجاعی را که می گویند، حکومت (ایران) قابلیت تغییر و اصلاح را ندارد، محترم می شماریم به نظر آنهایی که معقتدند این انتخابات می تواند گامی در جهت تغییرات اساسی و دمکراتیک در ایران باشد احترام می گذارم. به آنها تبریک می گویم.”

کارزار علیه وزیر خارجه کانادا اولین و آخرین بخش از تلاش رژیم برای ساکت کردن مخالفان واقعی رژیم نیست و سایت فوروم ایرانیان از این پس بطور مستمر، تلاش های آشکار و پنهان آنان را گزارش خواهد کرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)