خامنه ای برای رسیدن به نقطه ای که امروز در آن قرار داشته و خود و حکومت اسلامی را به چنین مرحله ای رسانده است ، بیش از ۳ دهه است که تلاش میکند . مرحله ای که در آن اصلاح طلبان منکوب ، عدالت طلبان و انقلابی های درون حکومت منقاد ، بشار اسد  بعنوان سپر دفاعی خود در شامات مستقر ، وعربستان را از اینکه بخواهد جنگ را بداخل مرزهای ایران بکشاند نا امید کرده است . آمریکای ” بایدن ” هم امروز در مقابل جمهوری اسلامی ، مبهوت و گیج مانده است و جنگ اخیر میان اسراییل و حماس نیز بازهم به ارزش و منزلت ” خامنه ای ” افزود و اسراییل فهمید که اگر ” موساد ” قادراست در  ایران چند ترور و تخریت ونفوذ انجام دهد ، جمهوری اسلامی توان آنرا دارد که آن کشور را با چالش های جدی امنیتی روبرو کند . این نقاط قوت است که  اکنون و درست در این لحظه به  “خامنه ای ” جسارت دست یازیدن به یکدست کردن حکومت و  تلاش برای از بین بردن تضاد دیرپای میان مقام ریاست جمهوری وولایت فقیه را بنفع خود ساخته است .، تلاشی که آغاز گر آن شیخ فضل الله نوری  در تلاش برای نابودی مشروطیت و ادامه دهنده آن ” خمینی ” و پرچمدار آن اکنون “خامنه ای” است .

اکنون ودر این شرایط ، افرادی که از درون جعبه مارگیری شورای نگهبان بعنوان نامزدهای تایید شده بیرون آمدند ، هر کدامشان که بعنوان رییس جمهور انتخاب شوند ، باید صد در صد و نه حتی نود و نه درصد مطیع و منقاد خامنه ای و بیت وی بوده ؛ زمینه را برای از میان بردن استقلال مقام ریاست جمهوری در مقابل ولایت فقیه فراهم و حتی اگر لازم باشد رای به از بین برودن این پست مزاحم دهد و با این چشم انداز ” ابراهیم رئیسی ” برای خامنه ای و فرماندهان سپاه ، بهترین گزینه برای بیرون آمدن از صنوق انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود . آنانی که رد صلاحیت شدند قطعا می توانسته اند هر کدام و  بدرجاتی برای مجری شدن طرحهای خامنه ای و بیت ، مزاحمت ایجاد کنند .هر چند که در این نظام و ساختار سیاسی نبایداز  امکان تغییرات سریع و لحظه ای هم غافل بود .

برخلاف نظر بسیاری از تحلیلگران  که با کتابهای ” هانا آرنت ” در دست از قرار داشتن ج.ا در آخرین مراحل عمر یک حکومت تمامیت گرا ( توتالیتر ) بحث می کنند ، جمهوری اسلامی اکنون و در اوج قدرت ، در مراحل آغازین عمر خود بعنوان حکومتی تمامیت گرا است .روحانیت ولایی بعنوان یکی از دو عامل اصلی حکومتگر در ایران  ، برای رسیدن به این نقطه یعنی نقطه پرش به آغاز دوران حکومتی تمامیت گرا ( توتالیتر ) بیش ازچهار دهه و خامنه ای بعنوان معمار این حکومت بیش از سه دهه است  که در این باره تلاش خستگی نا پذیر و رو به موفقیت داشته است .

علیرغم ادعاهای پر طمطراق اصحاب حزب الله و روحانیت ولایی در مستظهر بودن اینان به حمایت امام زمان و ائمه و… ، این نظام نیز بمانند بسیاری از نظامها ی سیاسی برای بدست آوردن این پیروزی ها  ، دستانش تا آرنج وپاهایش تا زانو غرقه در خون است . جمهوری اسلامی و حکومت دینی در ایران برای رسیدن به این مرحله از اوج قدرت باید تجربه های معینی از خیانت به هم پیمانان ، کشتار و سرکوب و حتی اعدام زندانیان ، ساختن کشوری غرق در نابرابری های سیاسی و اجتماعی و پر از فقر و فحشا و اعدام وهمراهی حکومت  با سرمایه داران و سرکوب و شلاق زدن کارگران را بمنصه ظهور میرساند . برگ برگ کتاب شرح دهنده موفقیت های نظام ولایی ، اغشته بخون فرزندان این ملت است و خامنه ای و بیت او ، روزی برای رقم زدن پیروزی هایی به قیمتی چنین دهشتناک در مقابل مردم و دادگاه تاریخ ،  سیاه رو خواهند بود .

 .حکومت اسلامی اما برای رسیدن به این نقطه باید سالهایی پر از کشتارو ویرانی وسرکوب را لحظه به لحظه تجربه میکرد و ویژگیهایی بشرح زیر پیدا میکرد .

 ویژگی اول  : خیانت “روحانیت عجوز هزار داماد” به  متحدان خود .

چه کسی بود که اولین بار گفت ساختار سیاسی برآمده از ” انقلاب اسلامی ” ساختاری بدون وابستگی به اقشار و طبقات اجتماعی بوده ، بر فراز سر آنان به یارگیری و بند بازی سیاسی  پرداخته و بقول معروف به هیچکس حتی منافع ملی  وفا نمی کند به هیچ اصلی بجز حفظ قدرت در میان و برای دارو دسته حکومتی خود وفادار نخواهد بود ؟ چه کسی گفت که دارو دست حکومتی ( و امروز در راس آنان روحانیت ولایی و علی خامنه ای ) فراتر از بازاری، سپاهی ، بقال و نجار و روستایی ، حفظ حکومت را از اوجب واجبات دانسته و به همه پشت پا میزند  ! اثبات شد آن نظر درست بوده وامروز روحانیت ولایی ، بعنوان دارودسته حاکم به هیچ کس جز حفظ قدرت و حکومت وابسته نیست .دلیل ما در اثبات این ادعا لیست نهایی تایید شده دواطلبان حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ است که  اثبات  کرد که آن ادعا درست بوده است و خامنه ای و بیت او امروز فراتر از همه عوامل اجتماعی ، اقتصادی و نظامی بازیگر در عرصه سیاست در ایران همه امکانات کشور را در اختیار قدرتگیری هر چه بیتشر روحانیت ، ملاها ، حوزه های علمیه اوقاف و امامزاده ها قرار داده و هدف نهایی اینان نیز نجات دادن روحانیت شیعه از نابودی قطعی در این مرحله تاریخی است .

لیست نامزدهایی که از سوی  شورای نگهبان مورد تایید قرار نگرفتند موید خیانت خامنه ای حتی به نزدیکترین گرایشهای سیاسی نزدیک بخود است : 

فرزندان انقلابی نظام : شاید بتوان گفت که رد صلاحیت احمدی نژاد قابل پیش بینی بود و علت آنرا هم تضادهای وی با روحانیت محافظه کار قم و رهبری نظام و از همه مهمتر سپاه دانست ، اما رد صلاحیت ” سعید محمد ” برای بسیاری از تحلیلگران امور ایران غیر منتظره بود ،  هرچند که اگر انتشار مصاحبه ” محمد جواد ظریف ” را با اشاره خامنه ای برای ایجاد اختلاف نهایی میان اصلاح طلبان و سپاه و بی اعتبار کردن فعا لیتهای انتخاباتی سپاه بدانیم ، رد صلاحیت ” سعید محمد ” نیز قابل پیش بینی بود . اما نکته مهم این بود که سعید محمد در مصاحبه های خود از رویکرد عدالت محور به مسائل اقتصادی سخن گفته بود . وی بدنبال ایجاد امکانی بود که افراد متعلق به دهکهای پایین بتوانند سهم خود از سوبسیدهای تعلق گرفته به حاملهای انرژی را در بازار بورس ، به افراد ثروتمند یعنی  افراد پر مصرف بنزین و گازوئیل و آب و برق ، بقروشند . اینچنین رویکردی با موضع خامنه ای نسبت به تقسیم در آمد وو ثروت متفاوت است . امروز  رویکرد عدالت محور برای خامنه ای و آخوندهای فربه و ضد مردم جمع آمده در بیت رهبری ، از کفر ابلیس هم بدتر است . جمهوری اسلامی سعی دارد تا از این ببعد با تکیه بر امکانات مالی و اجتماعی  اقشار متوسط پیش برود و امکانات مالی هم را بسوی آنان سرازیر کند ! این اقشار هم در چند سال اخیر با نپیوستن به تظاهرات و کم محلی کردن به اصلاح طلبان ، عملا به خامنه ای و سپاه جواب مثبت داده اند و جواب خوش خدمتی های خود را با خرید سکه های طلای جهانگیری و دلار ۴۲۰۰ تومانی وی ، در یافت کرده اند . نتیجه اینکه شعارهای عدالت محور در جمهوری اسلامی تا اطلاع ثانوی جایی ندارند و” سعید محمد ” و عدالت محورهای مثل او و از جمله احمدی نژادی ها فدای این رویکرد ” خامنه ای ” شده اند .

خادمان نظام با رویکرد راست سنتی نیز از دیگر گرایشهای درون حکومتی بودند که به آنان خیانت شد :رد صلاحیت ” لاریجانی ” از رد صلاحیت ” سعید محمد ” بازهم غیر منتظره تر بود . خانواده فاسد اما پر قدرت ” لاریجانی ” ، نمود بارز دولتمردان بی هویت و سیاستمداران اخته ای بودند که فقط برای کسب قدرت و ثروت و شاید هم بعلت وابستگی به فراماسون تن به هر جنایتی و در عین حال کرنشی در مقابل قدرت دادند ، از ساخت برنامه هویت که زمینه سازی قتل و ترورو اعدام روشنفکران بود تا ذلت صادق آملی لاریجانی در دستگاه قضا که برای رضایت ” خامنه ای ” تن به اطاعت از  همه دستورات دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی داد .اما ابتدا صادق( اشان ) و الان هم علی آملی لاریجانی ، از مناصب درجه اول حذف شدند .  نظام برای انجام امور خود به افراد بی هویت و بی شخصیت نیاز دارد و بعد از استفاده از آنان و نابود کردن هویتشان آنانرا به مانند دستمال چرک بدور می اندازد . اما در عین حال برای نابود کردن کامل آنان بنحوی ارتباط با آنان را حفظ می کند ،  بنابراین تعحب نکنید اگر کسانی که توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت نشدند ، فردا روز بعد از انتخباات بازهم به پست و منصب مهمی منصوب شوند .اما چرا هالوی گوش بفرمانی بمانند ” علی لاریجانی ” نیز کنار گذاشته شد ؟ دلیل آن کاملا مشخص است و آن اینکه حضور وی می توانست باعث سرازیر شدن حمایت اصلاح طلبان و هواداران آنان بسوی وی شده و زمینه انتخاب بدون حاشیه یکی از تایید صلاحیت شدگان را بچالش بکشد  و این برای ” خامنه ای ” که اکنون و بعد از حذف همه رقبا و بر روی کار آمدنن ” دموکراتها ” در ” آمریکا ” در حال خیزش برای رسیدن به یک نظام  تمامیت گرا ی توتالینر است ، غیر قابل تحمل است . خامنه ای به مانند مستبدی خودخواه خواهان آنست که مخالفان وی در مقابلش به تسلیم کامل رسیده و به آن اعتراف کنند ، حذف نوکر خانه زادی مانند لاریجانی برای جلوگیری ازبوجود آمدن هر گونه شائبه دوگانه سازی در فضای انتخاباتی در مقابل  نامزد مورد تایید وی  خواهد بود .

لیست افراد تایید شده به ما چه می گوید :

-ابراهیم رییسی : بعضی بر آنند که وی به این خاطر به میانه میدان انتخابات ریاست جمهوری پرتاب شده است تا با انتخاب نشدن ، بی ابرو شده و امید وی برای انتخاب شدن بعنوان رهبر بعدی ، یکبار و برای همیشه نا امید شود . اما با توجه به اقبال وی در میان “فرماندهان سپاه” و با توجه به ادعاهای عدالت گرایی او ، وی توان جذب هواداران حزب اللهی نظام که از عدم تایید ” سعید محمد ” و ” احمدی نژاد ” بخشم آمده اند را دارد . ” ابراهیم رییسی ” فریب بزرگ خامنه ای برای افرادی است که هنوز هم به  انقلابی بودن نظام دل بسته اند وی  خمیری است که هر گونه که خامنه ای بخواهد شکل خواهد گرفت ، هیچکدام دیگر از نامزدهای مورد تایید ، همه آنچه را که وی برای اجرای مقاصد اینده ” خامنه ای ” دارد ، دارا نیستند .

نظری به ویزگی های نامزدهای تایید شده نشان میدهد که تنها رقیب جدی ” ابراهیم رییسی ”  سعید جلیلی است که بنظر می اید در صورت انتخاب شدن ” رییسی ” می تواند وزیر امور خارجه خوبی برای وی باشد  :

خطر جلیلی برای بیت و خامنه ای اینستکه وی بیش از حد به راست سنتی و تفکرات وابسته به مصباح نزدیک بوده و می تواند در صورت اختلاف با ” خامنه ای ” بخشی از حوزه های علمیه را بر علیه تفکرات ولایی بسیج کند .

” محسن رضایی ” دارای صلابت دفاع از حیات اجتماعی وتاریخی روحانیت نیاز اساسی خامنه ای و بیت است نیست حمایت وی از روحانیت و تفکرات مذهبی اساسا سیاسی است .

” محسن مهر علیزاده ” ، ” عبدالناصر همتی ” ، ” امیر حسین قاضی زاده هاشمی ” ، و ” علیرضا زاکانی ” هر چند که تا کنون گوش بفرمان مقام ولایت بوده اند ، اما ” خامنه ای ” نمی تواند در این برهه حیاتی سکان امور را بدست اینان بدهد و اگر نام اینان از صندو قهای رای بیرون بیاید فقط می توان گفت به مصداق انتخاب شدن ” حسن کچل ” و بشکل پرواز دادن کبوتری و اینکه بر شانه چه کسی بنشیند انتخاب شده اند .

جمهوری اسلامی میرود تا با سپردن همه امور بدست همه کسانی که خود را بطور کامل در اختیار خامنه ای بگذارند و هیچ شائبه ای در مورد مخالفت با منویات وی نداشته باشند ، دور دیگری از حکمرانی تمامیت گرا وانحصاری را آغاز کند ، دوران جدید سرکوب بیشتر تسلیم شدگان از مشخصه های آن خواهد بود و بنظر میرسد بخش وسیعی از مردم ایران به آن تن داده و خامنه ای با حرکات اعتراضی جدی روبرو نخواهد شد .

اکنون باید  فقط بمصداق

” اقبال خصم گر چه بلند است غم مدار

فواره چون بلند شود سرنگون شود

” منتظر روزهای بهتری در سالهای آینده  ، برای افول قدرت ” خامنه ای و بیت ” و دارو دسته  روحانیت حکومتگر بود .

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)