برای نخستین بار یک هموطن زرتشتی با رای مردم زرتشتی و مسلمان یزد به عضویت شورای اسلامی این شهر درآمد. 

به گزارش یزدی نیوز، یک جوان زرتشتی توانست در چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر یزد با کسب رای قابل قبول به جمع اعضای شورای اسلامی شهر یزد درآید.

زرتشتیان از سالیان دور در یزد زندگی می کنند و علاوه بر فعالیت های اقتصادی با مردم مسلمان در بسیاری از امور اجتماعی و … نقش فعالی دارند.

حضور جامعه زرتشتیان در دفاع مقدس، انتخابات های پیشین، کمک به حادثه دیدگان سیل و زلزله در ایران و … تنها بخش کوچکی از سهم هموطنان پیرو کیش زرتشت است.

با حضور نیکنام در واقع برای نخستین بار این قشر از جامعه نماینده ای در رکن تصمیم گیری شهر یزد دارند که به نظر می رسد نقش بسزایی برای رفع برخی مشکلات این قشر داشته باشد.

هرچند سال هاست جامعه زرتشتی ایران یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد ولی در ساختار نهادهایی همچون شورای شهر این امر بی سابقه بوده است.

از منظر رسانه ای انتخاب نیکنام یک پدیده در انتخابات محسوب می شود که می تواند تحلیل های جذابی برای جامعه رسانه ای در پی داشته باشد.

هرچند تعداد همشهریان زرتشتی یزد پنج هزار نفر برآورد می شود و رای وی بالغ بر ۲۰ هزار رای بوده است، به نظر می رسد حضور وی در شورای شهر با رای مردم مسلمان یزد همراه بوده که تحلیل های بسیاری را می طلبد.

سپنتا نیکنام فرزند آرشام و متولد سال ۱۳۶۴ است وی که کارشناس اقتصاد بوده سمت بازرسی انجمن زرتشتیان یزد در سال ۱۳۹۱ را نیز در کارنامه خود دارد.

این در حالی است که دكتر اسفنديار اختياري که پیش تر از کاندیداتوری سپنتا نیکنام حمایت کرده بود، با انتشار نامه اي رسمی انتخاب وی را شادباش گفته و آرزوي بهروزي و پيروزي را از درگاه اهورامزداي يكتا و بي همتا خواستار شده است.

متن كامل پيام شاد باش نماینده ایرانیان زرتشتی به شرح زیر است:

جناب آقاي سپنتا نيكنام

با درود فراوان

انتخاب شايسته جنابعالي توسط مردم خونگرم، مهربان و دلسوز شهر يزد را به عنوان، عضو شوراي اسلامي شهر يزد شادباش گفته، بهروزي و پيروزي روزافزون شما را از درگاه اهورامزداي يكتا و بي همتا خواهانم.

با سپاس

دكتر اسفنديار اختياري

نماينده ايرانيان زرتشتی

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)