دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان قزوین گفت: بررسی‌های علمی وزارت بهداشت نشان داده هیئات و مساجد تأثیر چندانی در شیوع بیماری کرونا ندارند و بیشتر این‌ موضوعات القای رسانه‌ای است.

سید مهدی خضری در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر اظهار داشت: اولین نکته القا غیر مستقیم و مستقیم رسانه و مسئولین در خصوص شیوع ویروس کرونا در هیئات است که بار روانی و رسانه‌ای این مسئله سبب می‌شود تا مخاطبین هیئات و مساجد را علت شیوع و تشدید ویروس کرونا بدانند.

وی افزود: وجود عملیات روانی و رسانه‌ای در خصوص شیوع ویروس کرونا در مراسمات و اماکن مذهبی سبب می‌شود تا نگاه مردم نسبت به مراسمات و اماکن مذهبی تغییر کند چنانچه که ما در ابتدا ویروس کرونا شاهد آن بودیم که رسانه شهر مذهبی قم را عامل ورود و شیوع کرونا به کشور می‌دانست.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان قزوین ابراز کرد: در شرایط سخت کرونایی ادارات، بازار و مراکز مرتبط با امور مردمی تعطیل نشد و با تغییر رویه به انجام امورات ادامه پیدا کرد و این در حالی است که مساجد و هیئات که جزو مهم‌ترین امور هستند تعطیل شدند.

خضری عنوان کرد: متأسفانه نگاه مسئولین به معنویت یک نگاه حاشیه‌ای است و این در حالی است که معنویت متن زندگی بشری قرار دارد.

تصمیم‌گیری اشتباه دولت در خصوص تعطیلی مراسمات ماه مبارک رمضان و تکرار آن در دفعات متعدد روحیه قانون شکنی را در جامعه ترویج می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: تصمیم‌گیری اشتباه دولت در خصوص تعطیلی مراسمات ماه مبارک رمضان و تکرار آن در دفعات متعدد روحیه قانون شکنی را در جامعه ترویج می‌دهد چراکه در این صورت مردم مجبور می‌شوند برای برطرف‌کردن نیازهای معنوی خود خلاف قوانین ستاد ملی کرونا عمل کنند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)