در تاریخ ۳۱ دسامبر ۱۹۸۶ ۷۹ ارامنه که از تهران به وین پرواز کرده بودند و قرار بود به ورشو پرواز کنند در ترانزیت فرودگاه وین ماندند و گفتند که میخواهند تقاضای پناهندگی کنند. باوجد رد کردن وزارت کشور اطریش که این ۷۹ یا باید به ایران برگردند ویا بسفر خود به لهستان ادادمه دهند؛ کمیتنه دفاع توانست این جمع را به کشورهای دیگر روانه سازد. جریان مصاحبه با دو فامیل اقلیت مذهبی و علت فرار.

کیس شماره ۲:

داستان یک دختر جوان ایرانیست که بخاطر رعاعت نکردن قوانین حجاب اسلامی ۳ بار دستگیر میشود و و به اوین منتقل میشود. او را برای یک هفته مجبور میکنند اعضای تکه تکه شده قربانیان جنگ ایران و عراق را در یک کیسه پلاستیکی بگذارد که بعدا تحویل خانوادگان شهدای جنجگ تحویل داده شود. 

بعد این دختر را مجبور میکنند در یک سنگساری یک زن سنگ اول را بروی زنی که تا گردنش زیر زمین و سر و صورتشوبا یک گونی پوشونده بودند پرتاب کند.

شب قبلی که قرار بود بعد از دو هفته از زندان مرخص شود دو زندانبان به ای دختر تجاوز میکنند. کمیته دفاع ای دختر را از ایران به اطریش أورد و او را همرا با برادش روانه امریکا کرد.

کیس شماره ۳

۳ سال بعد از إتمام جنگ بود که یک افسر ارتش ایرانی بود که در دفتر نخست وزیر آن زمان مستقر بود به اطریش فرار کرد که در دوره رژیم شاه در مقابله با مواد و سلاح شیمیایی در جنگ در ایالات متحده امریکا آموزش دیده بود؛  در طول جنگ ایران و عراق، او سپاه پاسداران را آموزش داد تا از خود در برابر سلاح های شیمیایی که صدام حسین علیه ارتش ایران استفاده می کرد، محافظت کنند.

کیس شماره ۴

به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد اعلامیه جهانی حقوق بشر، و بمناسبت دهمین سالگرد تاسیس کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران برنامه ای در دانشگاه وین راجع حقوق بشر و آسلام اجرا شد که سفارت جمهوری اسلامی در وین خیلی سعی کرد که برنامه اجرا نشود. توضیح در باره چگونگی کار و متد سفارت وین برای انجام نشدن برنامه که علارغم تلاش سفارت با موفقیت انجام شد

کیس ۵:

مربوط به فرار یک خلبان ای باس با ۳۲۰۰۰ ساعت پرواز و چگونگی فرار ایشان از ایران به اطریش و چگونگی رفتار مجاهدین خلق در باره ایشان که بعدا از طریق کمیته دفاع به امریکا روانه شد. 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)