دوشنبه ۴ اسفند, ۲۲ فوریه
ساعت ۲۰ به وقت    سی سخت

– در واکنش به عدم رسیدگی دولت به وضعیتشان,

سرمای سی‌سخت در این شب‌ها سخت است,

با کمک‌های رسانه‌ای و مالی و با هر امکان مقدوری کنارشان باشیم.

براساس برآوردهای رسمی، بیش از ۶۰ و ۷۰ درصد منازل آسیب دیده‌اند.

استانداری کهگیلویه و بویراحمد هم از تخریب ۱۰۰ درصدی بیش از ۱۲۰۰ واحد مسکونی شهری و روستایی خبر داده و گفت است بیش از سه هزار واحد مسکونی نیز نیازمند تعمیرات اساسی‌اند.

 

زلزله‌ای که چهارشنبه ۲۹ بهمن سی‌سَخت و یاسوج را لرزاند، به تخریب کامل ۱۲۰۰ واحد مسکونی در شهرستان سی‌سَخت دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد انجامید.

کارگران شهرداری سی‌سَخت که ۱۰ ماه حقوق معوقه داشتند در نتیجه زلزله سرپناه خود را هم از دست داده‌اند. معدودی از کارگران در چادرهای دریافتی زندگی می‌کنند و سایر کارگران با خانواده‌هایشان هنوز بی سرپناهند.

۸۷ کارگر شهرداری سی‌سَخت ۱۰ ماه حقوق معوقه دارند. آن‌ها یک ماه پیش حقوق اردیبهشت ماه را دریافت کرده‌اند. خبرگزاری دولتی کار ایران (ایلنا) دوشنبه چهارم اسفند به نقل از کارگران نوشت:

«چندین روز از زلزله سی‌سخت می‌گذرد و ما کارگران با از دست دادن سرپناه، جدا از وضعیت بد معیشتی در بدترین شرایط موجود گذران می‌کنیم. علیرغم مشکل بی‌پولی که در نتیجه ۱۰ ماه طلب مزدی برای ما کارگران و خانواده‌هایمان بوجود آمده، زلزله اخیر مشکلاتمان را چند برابر کرده و جز تعداد معدودی که چادر دریافت کرده‌اند، مابقی سرپناهی برای خود و خانوادهایشان ندارند».

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)