مصباح یزدی هم رفت. این جنایتکار بی مکافات رفت همانند محمد یزدی و شاهرودی و دیگران. مصباح یزدی در طول تمامی سالهای خونین حاکمیت استبداد اسلامی همراه آن بود. ردپای او در تمامی تاریخچه سرکوب خونین نظام دیده میشد. از کشتار دانشجویان بهنگام بستن دانشگاهها گرفته تا قتلهای هولناک زنجیره ای و امر به آتش به اختیارها برای کشتار موازی معترضان و گرسنگان در خیابانها و شکنجه در زندانهای کشور.مصباح یزدی از جمله مسئولین نظام بود که مجازات اعدام را ترویج و امر به ( نهی از منکر ) تا حد اقدام شخصی هواداران رژیم, میکرد. خشونتی ذاتی داشت و از هر فرصتی و ابزاری برای سرکوب مخالفان سیاسی بهره می برد. مصباح یزدی در تمامی این سالهای شوم با شمشیری آخته در برابر اندیشه و اندیشه ورزان قرار داشت و از تحجر و خرافات اسلامی برای افزایش اندوخته های مالی اش دفاع کرد.او در سن هشتاد و پنج سالگی بدون اینکه برای سرکوب شدگان امکان قرار دادن وی در برابر دادگاههای ذیصلاح بجرم جنایت علیه بشریت, فراهم آید, مرد.

از جمله مسئولیت های او: بنیان‌گذار و رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهش خمینی، ( در این موسسه با تلاش مصباح یزدی بسیاری از مدارک حوزه با علوم دانشگاهی برابر گرفته شد تا شاگردانش به سوی مراکز علمی در غرب روانه شوند ) نماینده استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری، عضو سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، رئیس سابق شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت و یکی از استادان حوزهٔ علمیهٔ قم بود.او بعلت جایگاه وزینش در نظام بسیاری از شاگردان حوزوی اش را با بورسیه و بخرج مردم کشورمان به خارج جهت تحصیل و جاسوسی فرستاد. و در این زمینه ساختار مافیایی بزرگ را در دل نظام مطبوعش را ریخت.

مصباح یزدی غرق در جنایت و فساد جمهوری اسلامی مرد. جلادی بود که در تنهایی مرد. مردم کشورمان و ستون بی انتهای معترضان به این جنایات و فساد و دزدی و کلاشی  و غارت, همراه او نیستند. تاریخ آیندگان این سرزمین درباره مصباح یزدی بعنوان یکی از مسئولان مستقیم و مسببان اوضاع اسفبار سیاسی, اقتصادی و فرهنگی ایران یاد خواهند کرد.جا دارد که این سطور از برتولت برشت باز هم خوانده شود:

برتولت برشت : «در دنیا دو نوع دزد وجود دارد؛

دزدانِ کوچک،

که پلیس آنها را دستگیر می‌کند

و دزدانِ بزرگ،

که پلیس از آنها محافظت می‌کند !

مصباح یزدی یکی از چهره های اصلی رژیم و از جمله دزدان بزرگ بود. بی شک سپاه سرکوب و فساد او را تا گور همراه خواهد شد.زمین هم از دریافت جنازه این جانی لبخندی بر لب نخواهد داشت.!جمهوری اسلامی نظمی جابرانه است که بود و نبود امثال مصباح یزدی نمیتواند  ارابه سرکوب و جنایاتش را در تمامی زمینه های سیاسی اجتماعی و اقتصادی از حرکت بازدارد. این نظام تنها میتواند در پرتو همبستگی عمومی نیروهای بالنده, آزادیخواه و عدالت جو در هم شکسته شود و از نو بنا شود.

از گفته های او دهه هشتاد در کرمان: اگر کسی خلاف شرعی مرتکب شود مؤمنان وظیفه دارند به او تذکر دهند، در مرحله بعد وظیفه دارند که به پلیس معرفی اش کنند، و اگر بعد از چند بار به این نتیجه رسیدند که پلیس و دستگاه قضایی نیز این افراد را مجازات نمی‌کنند، خودشان می‌توانند دست به کار شده و خاطیان را به سزای اعمال خود برسانند

این گفته ها در ادامه خود منجر به کشته شدن تعدادی در کرمان توسط نیروهای هوادار رژیم شد.

اعترافات قاتلان بسیجی در» قتلهاى محفلى کرمان»:مبنای عمل ما حرفهای آیتالله مصباح و رهنمود فرمانده سپاه کرمان بود!

 مصباح یزدی جایی دیگر:

مصباح یزدی: «عناصر مزدور شیطانی را شناسایی کنید. هرجا آهنگ مخالفت با ولایت فقیه یا ولی‌فقیه ساز شده آن را خاموش کنید، اگر از روی نادانی است برایش توضیح دهید و شبهه اش را رفع کنید، اگر از روی غرض ورزی است، او را خفه کنید.» ( سخنرانی آیت‌الله مصباح یزدی در جمع بسیجیان شهرستان قروه، ۷مرداد۱۳۸۱ )

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)