با وجود وضعیت وحشتناک کرونا در شهرهای ایران، نوید بازماندگان و بهاره قادری در حالی که دختر کوچکشان دریا به خاطر سابقه بیماری سرطان خون که کماکان با آسیب‌های جسمی و روانی ناشی از آن دوران دست به گریبان است و برای درمان قطعی نیاز به پیوند مغر استخوان دارد و به گواهی پزشکانش دوری او از والدینش به خاطر ایجاد استرس شدید در او می تواند باعث برگشت بیماریش شود که در این صورت درمان مجددش بسیار سخت و تاحدی غیر ممکن خواهد بود ، فقط به دلیل اعتقاد به دیانت بهایی در شیراز احضار شدند تا محکومیت ۲ سال و یک ماه خود را بگذرانند از دیوان عالی به عنوان عالی ترین مرجع نظارت بر اجرای صحیح قانون در محاکم دادگستری خواستار اجرای عدالت ، لغو حکم و رفع اتهامات بی اساس هستیم.
نوید بازماندگان و بهاره قادری همواره به عنوان شهروندانی قانونمند و مسئولیت پذیر، صادقانه و شرافتمندانه برای شهر و کشورشان ارزش قایل شده و مشکلات آنرا مشکلات خود دانسته و برای حل آنها با تمام محدودیت هایی که در این راه داشته اند، در حد توان خود تلاش کرده اند.
لازم به ذکر است در صورت مجازات همزمان این زوج شرایط نگهداری و رسیدگی به دختر ۸ ساله شان دریا از لحاظ پزشکی، تحصیلی و روانشناختی با مشکلات جدی روبرو می شود.
اجرای این مجازات برای پدر و مادر فرزند ایشان (نوید و بهاره) در واقع مجازات طفل آنها می باشد که در این وضعیت یعنی با وجود کرونا و داشتن پیشینه بیماری صعب العلاج بایستی تحمل رنج نبود پدر و مادرش را نیز متحمل شود .
این رفتار و اجرای حکم نه تنها برای این پدر و مادر ناعادلانه و غیر قانونی است چه اینکه فرزند ایشان نیز بصورت غیر انسانی و غیرشرعی متحمل رنج و عذاب میگردد و طبق صراحت اصل ۱۴ قانون اساسی رفتاری غیر انسانی علیه غیر مسلمانان تلقی می‌شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)