برای بسیاری از (نه همه) کوییرها، یکی از مراحل ادامه تغییر جنسیت، تغییر نام است. این کار به خود فرد و تمامی اشخاصی که در زندگی او هستند کمک می‌کند تا بتوانند او را با جنسیتی که خودش باور دارد، ببینند. همچنین ناراحتی‌هایی که نام قبلی به همراه داشت را تسکین می‌بخشد.

متاسفانه بسیاری نمی‌توانند با نام جدید یک کوییر کنار آمده و آن را قبول کنند. در برخی موارد حتی ممکن است اطرافیان به کلی هر تغییری را به رسمیت نشناسند. علاوه بر این در مواردی که کوییر مجبور به استفاده از کارت شناسایی است (در مواردی که نام قانونی با نام انتخاب شده توسط خود فرد متفاوت است)، افراد دیگر مثل کارمندان و کارکنان سازمان‌ها، ناخواسته او را با نام اشتباه صدا خواهند کرد.

تمامی این حالات مصداقی از دد نیمینگ هستند.

دد نیمینگ زمانی رخ می‌دهد که فردی خواسته یا ناخواسته یک کوییر را با نامی که قبل از تغییر جنسیت برایش انتخاب شده بود، صدا شود.

این اتفاق ممکن است در هر جایی رخ دهد، مدرسه، محل کار، بین دوستان و آشنایان یا فضای مجازی.

دد نیمینگ چه تاثیری بر روی کوییر دارد؟

زمانی که یک کوییر تغییر جنسیت داده را با نام شناسنامه‌ای صدا زده شود، ممکن است احساس منفی در آنها ایجاد شود. ممکن است او فکر کند که شما به هویت جنسیتی او احترام نمی‌گذارید، از تغییر جنسیت او حمایت نمی‌کنید یا حتی به خودتان زحمت نمی‌دهید که نام او را درست ادا کنید.

اگر این کار در حضور افرادی انجام بگیرد که او را قبل از تغییر جنسیت نمی‌شناختند، احتمال ترد شدن او وجود دارد. ممکن است فرد دوست نداشته باشد که دیگران در مورد تغییر جنسیت او چیزی بدانند.

علاوه بر استرس ناشی از ترد شدن، ممکن است فرد در چنین مواردی مورد آزار و اذیت قرار گرفته یا بی اعتبار شود.

تحقیقات نشان داده که در صورت علنی شدن، شک کردن یا پی بردن به تغییر جنسیت فرد، حتما مورد آزار و اذیت، بی احترامی قرار گرفته و اعتبارشان را از دست می‌دهند. طی این تحقیقات ۴۶% کوییرها فقط به خاطر اینکه تغییر جنسیت داده‌اند، به صورت زبانی مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند و ۹% تجربه حمله فیزیکی داشته‌اند.

به خاطر همین عدم اعتبار، ۳۰% کوییر ها در بخشی از زندگی خود از خانه و کار اخراج شده‌اند. ۳۰% از کوییر ها توسط همکاران و مشتریان مورد تمسخر قرار گرفته‌اند.

دد نیمینگ در شبکه‌های اجتماعی:

دد نیکینگ در رسانه‌های اجتماعی بسیار شایع است. این اتفاق می‌تواند برای هر کسی که بدون سانسور و آشکارا تغییر جنسیت داده‌است، رخ دهد. برای مثال لارا جین گریس (Laura Jane Grace). این اتفاق می‌تواند برای افرادی که به تازگی اتفاق خبرسازی مثل آزار و اذیت شدید، ضرب و شتم برایشان رخ داده نیز، صورت بگیرد. تحقیقات نشان داده که هر ساله آمار جنایات مرتبط با کوییر‌ها افزایش می‌یابد. در سال ۲۰۱۷، ۷۵% از این جنایات بر روی کوییر‌های رنگین پوست رخ داده‌است.

تقریبا در تمامی جنایات بالا، یک مورد افشا از طریق دد نیمینگ صورت گرفته است. در برخی موارد از نام مرده (نام قبلی) و نام فعلی شخص استفاده شده‌است. برای مثال می‌توان به پرونده افرادی همچون مشا کالدول، جوجو استرایکر و سیارا مک الوین اشاره کرد.

به همین خاطر  در کتاب سبک آسوشیتدپرس و توجیهی در مورد قانون رسانه از روزنامه نگاران خواسته شده که تا حد امکان از نام قبلی کوییر ها استفاده نکنند، مگر اینکه نام اصلی برای روایت ماجرا ضروری باشد. در مقابل رویتر از روزنامه نگاران خود خواسته که همیشه نام انتخابی کوییر را به کار ببرند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)