گارمین، سازنده ساعت‌های هوشمند و ورزشی توسط باج‌افزار هدفمند مورد حمله قرار گرفته و سرویس‌های آن در سراسر جهان دچار اختلال شده‌است.

در وب سایت و توییتر این شرکت نوشته شده، به دلیل قطعی Garmin.com و گارمین کانکت دچار اختلال هستند. این قطعی بر روی مراکز ارتباط ما هم تاثیر گذاشته و به همین علت از پاسخ دادن به هر ایمیل، چت یا تماس تلفنی معذوریم. در تلاشیم تا این مشکل را برطرف کنیم و به خاطر مشکلات پیش آمده از شما عذر خواهی می‌کنیم.

در اثر این حملات، شرکت گارمین مجبور به قطع موقت برخی از سرورهای خود از قبیل گارمین اکسپرس، گارمین کانکت و وب‌سایت رسمی گردید، که در نتیجه این عمل دسترسی میلیون‌ها کاربر به خدمات سرور‌های ابری و همگام‌سازی محلی با اپلیکیشن نیز قطع شد.

از جزئیات این حمله اطلاعات دقیقی در دست نیست اما بنابه گفته رسانه‌های محلی، هکرها توانسته‌اند تا با کمک باج‌افزارهای خود، به اپلیکیشن و سرور بانک اطلاعاتی این شرکت نفوذ کنند.

علاوه بر این، گارمین پیامی به تیم آی‌تی خود در تایوان ارسال کرده و به آنها اعلام کرده که در دو روز آینده تعمیرات برنامه‌ریزی شده خواهند داشت.

بسیاری از محققان بر این باورند که باج‌افزار استفاده شده در این حمله WastedLocker نام دارد که یکی از باج‌افزارهای استفاده شده توسط سپاه شیطانی (Evil Corp) یا دیردکس می‌باشد.

این باج‌افزار ابتدا به داخل شبکه مورد نظر نفوذ کرده، سطح دسترسی خود را تغییر داده و در نهایت باج‌افزار را بر روی سیستم آلوده نصب می‌کند. پس از تکمیل فرایند‌های فوق، باج‌خواهی میلیون دلاری از شرکت مورد نظر در دستور کار قرار می‌گیرد.

باج افزار فوق از خانواده باج‌افزارهای جدید بوده و تنها چند ماه از پیدایش آن گذشته است اما در همین مدت زمان به شرکت‌های با ارزشی از صنایع مختلف حمله کرده‌است.

 

 

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)