ماف نیوز: امیر سلیمی اقدم شهروند اهل مهاباد که به اتهام جاسوسی برای عربستان به پنج سال حبس محکوم شده و در زندان اوین محبوس بود، حدود یک ماه پیش قبل از اتمام دوره‌ی محکومیتش از زندان آزاد شده است. با این حال او ممنوع‌الخروج شده است.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، “امیر سلیمی اقدم” زندانی محبوس در بند ۴ زندان اوین که به اتهام “همکاری با دولت متخاصم عربستان” در حال تحمل محکومیت ۵ ساله حبس خود در زندان بود، حدود یک ماه پیش قبل از اتمام دوره‌ی محکومیت آزاد شده است. با این حال او ممنوع‌الخروج شده است.

امیر سلیمی اقدم


تلگرام ماف نیوز
امیر سلیمی اقدم استاد سابق دانشگاه آزاد واحد مهاباد در تاریخ ۱۱ اسفندماه ۹۵ برای شرکت در یک سمینار در خصوص افراطی‌گری مذهبی با یک “دعوتنامه صوری” به تهران دعوت شده بود. اما توسط ماموران وزارت اطلاعات در فرودگاه مهرآباد تهران دستگیر و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی پس از یک ماه با پایان مراحل بازجویی به اندرزگاه ۷ سالن ۱۲ زندان اوین منتقل شد.

آقای سلیمی اقدم در شعبه یک بازپرسی دادسرای اوین به ریاست علی قناعت کار به اتهام “همکاری با دولت متخاصم عربستان” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت. وی در مرحله بدوی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد. او نهایتا در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر به ۵ سال حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی محکوم شد.

امیر سلیمی‌ اقدم، متولد ۱۳۵۸ و ساکن مهاباد است. وی دارای مدرک تحصیلی دکتری در رشته فقه و مبانی حقوق است و تا پیش از بازداشت، استاد دانشگاه آزاد واحد مهاباد بود.

آقای سلیمی اقدم فعالیت رسانه ای از جمله اجرای سخنرانی و مراسمات در برنامه های صدا و سیما را نیز در کارنامه خود دارد.

+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)