اولین فصلنامه‌ی علمی تخصصی پنج ادبیاته در دانشگاه مدنی آذربایجان “تبریز” منتشر شد.

به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، دانشجویان کُرد دانشگاه مدنی آذربایجان با تلاش مستمر و پیگیر خود موفق به چاپ و انتشار اولین فصلنامه‌ی علمی تخصصی پنج ادبیاته‌ی “کُردی، فارسی، عربی، ترکی، انگلیسی” با عنوان “واژو” در سراسر دانشگاه‌های ایران شدند.

به مدیر مسئول فصلنامه‌ی “واژو” به عهده‌ی “مولود خوانچه زرد” اهل بوکان و سردبیری آن را “هاشم ضیاء” از اشنویه برعهده گرفته است.

انتشار این فصلنامه دستاورد بزرگی برای دانشجویان کُرد در تاریخ روزنامه‌نگاری کُردستان و ایران می‌باشد که در زمینه‌ی زبان و ادبیات دیگر ملل ایرانی به شیوه‌ی تحقیقی ـ علمی و آکادمی به منصه‌ی ظهور رسیده است.

12592.jpg “فصلنامه‌ی واژو” در سه زمینه‌ی مختلف “ادبیات تطبیقی، نقد ادبی و زبان شناسی” به شیوه‌ی علمی و پژوهشی زیر نظر اساتیدی نظیر “خانم دکتر حاجی زاده” و دانشجویان از ملیت‌های ترک، کُرد، فارس، عرب در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا داوری می‌شود.

دانشجویان کُرد دانشگاه شهید مدنی تبریز هدف از انتشار این فصلنامه‌ با ادبیات متنوع ملل ایرانی را تفاهم، تعاون و تعامل ملیت‌ها و اقوام مختلف ایرانی در چهاچوب ادبیات و فرهنگ آنان عنوان کردند و بر این باورند که بهترین راه نزدیکی و ایجاد وحدت بین ملیت‌های ایرانی جستجو در فرهنگ و ادبیات و یافتن اشتراکات فرهنگی می باشد.

“هاشم ضیاء” جهت هرچه پربار نمودن فصلنامه‌ی علمی تخصصی “واژو” از کلیه استادان و دانش‌پژوهان درخواست همکاری، کمک و مساعدت علمی کرده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com